Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Model üzerinden belirli aralıklar kesit alıp nasıl çizim olarak kaydetmenin fusionda kısa bir yolu var mı?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
zehrapelinarkc
284 Görüntüleme, 1 Yanıt

Model üzerinden belirli aralıklar kesit alıp nasıl çizim olarak kaydetmenin fusionda kısa bir yolu var mı?

Selam, Model üzerinde xy düzlemine göre belirli aralıklarla kesit alıp kesit yüzeyini sketche dönüştürüp kaydetmem gerekiyor. Bunu otomatik yapmanın yada kısa yoldan yapmanın bir yöntemi var mı?

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: zehrapelinarkc

Merhabalar,

Bu süreci otomatikleştirecek bir komut yok, yazılım bilginiz var ise makro ya da script ile otomatikleştirebilir ama bu konuda yardımcı olamayabilirim benim yetkinliğim olmadığı için.

Ancak ben böyle bir yol izlemek istersem en pratik yolu şu olurdu,

Construct Paneli altından Offset Plane komutu ile xy düzlemine paralel olarak yeni planeler oluştururdum istediğim aralıklarla. Daha sonra sırasıyla her bir düzleme sketch açıp, Create Paneli altından Project/Include bölümü içerisinden Intersect komut ile kesidini almak istediğim objeyi seçerdim. Böylelikle o objenin aralıkla oluşturduğunuz düzlemlerle kesidini sketch olarak alabilirsiniz. Bunu oluşturduğunuz diğer düzlemlerde de uyguladığınızda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Yazıyla aktardığım için uzun bir işlem gibi gelebilir ama oldukça pratik.

Umarım faydalı olur sizin için, iyi çalışmalar.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report