Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Kavisli Yüzeyde garip şekilde oluşturulan çıkartma

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
sevincak.91
353 Görüntüleme, 1 Yanıt

Kavisli Yüzeyde garip şekilde oluşturulan çıkartma

Dairesel bir kasnağa dikdörtgen bir çıkartma ekledim. Çıkartmayı tam çember yüzeyini kaplayacak şekilde planmıştım ama bunun yerine çıkartma resimde eklediğim gibi garip bir şekil oluşturdu. Neden bu şekilde oluyor nerede yanlış yapıyorum?

render.pngm4.png

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: sevincak.91

Merhabalar,

Resimdeki kaplamayı "Decal" komutu ile yaptığınız için öyle görünüyor. Bu görseli, silindirik olarak bu parçaya uygulamak için herhangi bir materyale diffuse map olarak tanımlamanız gerekli. Bunun için parçaya rastgele bir Paint materyali atıyorum, daha sonra o materyale sağ tıklayıp Edit>Advanced seçeneklerine tıklıyorum. Oradan görselde olduğu gibi renk paletinin yanındaki işarete tıklayarak "Image" seçeneğini seçiyorum, ve ekteki görseli map olarak tanımlıyorum.

1.png

Daha sonra Render bölümündeki "Texture Map Controls" komutunu açıp silindirk mapping'i seçiyorum bu sayede tanımladığım mapi silindirik olarak yansıtabilirim. 

Sonuç olarak aşağıdaki gibi bir materyal elde ediyorum. Kenarları dışına da taşabileceği için, diğer yüzeylere normal beyaz materyal tanımlıyorum.2.PNG

 

 

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report