Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

İki yüzey arası katı nasıl yapılabilir?

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
gngrerkin
433 Görüntüleme, 2 Yanıt

İki yüzey arası katı nasıl yapılabilir?

Merhabalar

İç içe ve kapalı iki yüzey modelledim. Katmanlı imalat ile üretilecek bu parça gereksiz kütleyi azaltmak için içini boşaltman gerekiyor fakat rastgele olmaması için boşaltılacak iç kısmı ve dış kısmı ayrı ayrı modelledim. Basit bir şekilde iki yüzeyi seçip arasını doldur gibi bir komut var mı? Böyle yaparım dedim ama nasıl yapacağımı bulamadım. Yüzey oluşturmak çok uzun sürdü bu yüzeyleri kullanmak istiyorum. Çok basit bir şeydir belki ama bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
BazarTuvakov
cevap verdi: gngrerkin

Merhaba @gngrerkin 

 

Daha iyi yardımcı olabilmemiz için problemi görsellerle anlatırsanız veya dosya paylaşabilirseniz daha iyi olurdu (tabi paylaşmanız mümkünse). Şimdilik sorunuzdan anladığım kadarıyla aşağıdaki komut işinize yarayabilir. 

 

Fusion360'da yüzeyler arasında kalan hacmi katıya dönüştürmek için "Boundary Fill" komutu bulunuyor. Komutu kullanırken seçtiğiniz yüzeyler tamamen kapalı hacim oluşturması gerekiyor, eğer yüzeyler birden fazla kapalı hacim oluşturuyorsa ekrandaki kutucukları işaretleyerek hangi hacmi istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Daha sonra oluşan katı modeli "Combine" komutunda kesmek için kullanabilirsiniz. boundary_fill.png

 

İyi çalışmalar

Bazar Tuvakov

Mesaj 3 / 3
Olcay.Kuk
cevap verdi: gngrerkin

Merhaba @gngrerkin 


Probleminizle ilgili @BazarTuvakov tarafından çözüm önerisi paylaşıldı. Bu sizin için faydalı oldu mu? Eğer çözüm olduysa yanıtı "ÇÖZÜMÜ KABUL ET" olarak işaretlemenizi rica ederiz. Diğer topluluk kullanıcıları da bu doğrultuda doğru yanıtı öğrenmiş olur ve fayda sağlanmış olunur.


Eğer sorununuz devam ediyorsa, lütfen son durumla ilgili güncel durumunuzu paylaşmanızı rica ederiz. Alternatif çözüm önerileri ve daha detaylı bilgilendirici yanıtlar almanız mümkün olur.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!


Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi


Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report