Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

İki cisim arasındaki bir noktayı nasıl şeçerim?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
fatmaozlemacarkan
293 Görüntüleme, 1 Yanıt

İki cisim arasındaki bir noktayı nasıl şeçerim?

Selamlar,  Resimde gösterilen gibi iki nesne arasındaki bir noktayı nasıl şeçerim? En kolay veya hızlı yol nedir? 

 

fatmaozlemacarkan_0-1658436378216.png

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Selam @fatmaozlemacarkan ,

 

Noktayı ne için seçmek istediğinize göre çözüm yolu değişir ama aklıma gelen 4 yöntem var. 

 

  1. ASSEMBLE  ->  JOINT ORIGIN  komutu ile 2 yüzey arasında bir nokta oluşturabilirsiniz. Bu nokta sadece JOINT ve ALIGN komutlarında kullanılabilir, yani bu noktanın başka noktaya uzaklığını ölçemezsiniz. Ekran görüntüsü 2022-07-22 011636.jpg
  2. Yeni sketch oluşturup (yeni Component oluşturup onun içinde sketch açmanızı öneririm), 2 yüzeyi Project alıp, onlar arasına Line çizip, Line üzerine Point atayıp, Point ve Line arasına midpoint ilişkisi verebilirsiniz. Bu şekilde noktayı her şey için kullanabilirsiniz, hatta isterseniz bu noktayı Joint Origin oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Tabi daha uzun 🙂 Ekran görüntüsü 2022-07-22 012427.jpg

  3. CONSTRUCT  ->  MIDPLANE komutu ile 2 yüzeyin merkezine yüzey oluşturun. Yüzey yetmiyor ve nokta gerekiyorsa,   CONSTRUCT  ->  POINT AT EDGE AND PLANE komutunu açarak son oluşturduğunuz yüzeyi ve parçalardan birinin üzerindeki çizgiyi seçin. Bu şekilde çizginin yüzeyi kestiği yerde nokta oluşur. 

  4. CONSTRUCT  ->  MIDPLANE komutu ile 2 yüzeyin merkezine yüzey oluşturun. Yüzey yetmiyor ve nokta gerekiyorsa,   CONSTRUCT  ->  POINT THROUGH THREE PLANES ile 2 parça üzerinden yüzeyler ve son oluşturulan yüzeyi seçin. Bu 3 yüzeyin kesişimi 1 noktaya denk gelir.

Umarım faydalı olmuştur, eğer öyleyse forumda "çözüm olarak kabul edebilirsiniz".

 

İyi Çalışmalar,

BT

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report