Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda yüzey modelini 3D yazıcıda pirint edebilirim?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
kadi.omer
161 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusionda yüzey modelini 3D yazıcıda pirint edebilirim?

Merhaba BMW z4 modelinin ön sol kaputunu tasarladım printerden çıktı almak istiyorum  ama kalınlaştıramadım. Print etmek için ne tür bir yol izlemeliyim?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: kadi.omer

Merhaba,

 

Öncelikle modelinizi çakışmalardan ve boşluklardan kurtarmalısınız. Bunun için surface komutları içerisinde yer alan  extend, trim ve untrim komutlarını kullanabilirsiniz (Örnek olması adına aşağıda modeliniz üzerinden görseller mevcut birisi tampon kısmından diğeri ise kaput birleşim kısımlarında yer alıyor). Bu kısımları düzeltmenizin ardından thicken komutu ile kalınlaştırabilir veya yüzeyi offsetleyerek oluşturduğunuz diğer yüzey ile arasını doldurarak stitch komutu ile katı modele dönüştürebilirsiniz. Katı modeli elde ettikten sonra .stl veya .obj formatlarında (farklı formatlar da olabilir yazıcınız hangileri destekliyorsa) çıktı alarak yazıcınızın kullandığı slicer'a gönderebilirsiniz. Gerekli ayarlardan sonra modeliniz baskıya hazır olacaktır. Yazıcınızı destekliyor ise Fusion 360 içerisinde yer alan dilimleyici de kullanabilirsiniz.

 

Ekran görüntüsü 2022-11-26 132724.png Ekran görüntüsü 2022-11-26 132329.png

  

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor