Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda sculpt üzerinde çalışırken yüzey modelin küplerden oluşan bir şekle dönüşmesi

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
perihanabzak
296 Görüntüleme, 3 Yanıt

Fusionda sculpt üzerinde çalışırken yüzey modelin küplerden oluşan bir şekle dönüşmesi

Merhaba, Sculpt ile modelinde bir şey oldu ve model küplerden oluşan bir şekle dönüyor. Arada böyle sıkıntılar yaşıyorum. Genelde bu sıkıntıyı geri alarak çözüyorum. Ama temel sorununu hala anlamadım.  Sorun neden kaynaklı olabilir?

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
Gokhan_Kaya
cevap verdi: perihanabzak

Merhaba @perihanabzak 

Bunun nedeni Display mode özelliginden gelmektedir

bilgisayarınızda Alt+1 yaparsanız keskin köseli küplere dönüsür ama Alt+3 yaparsanız soft hale geri döner

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Mesaj 3 / 4
Frkngnl
cevap verdi: perihanabzak

Merhabalar,

Freeform modellemede Box Display, Smooth display ve Control Frame Display olmak üzere 3 farklı gösterim metodu var.

Oluşan model aslında Smooth Display olarak göründüğü halinde bir model oluyor ancak Freeform modellemede T-Spline yani quad meshlerle modelleme yaparken daha pratik bir ilerleme için Box Display (yani tarif ettiğiniz gibi kübik görünüş) ile ilerlemek gerekiyor. 

Sizin probleminizde de şu oluyor aslında, Freeform kısmında modelleme yaparken dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar var, örneğin freeform modeli oluşturan yüzeyin kendi içinden geçmemesi/ kendisi ile kesişmemesi ya da birleştirdiğiniz yüzeylerin vertexlerinin tek bir nokta ile birleşmemesi gibi. Eğer yanlış bir yol izlerseniz veya hatalı bir yüzey oluşturursanız, Fusion'ın onu katı modele / Brep body'e dönüştürmesi mümkün olmayacağı için otomatik olarak Box Display'e dönüştürür görseli. Bunun sebebi de yukarıda bahsettiğim gibi Box Display kısmı daha pratik ve hataları görebilmek daha kolay, hataları düzelttiğiniz esnada objeler tekrar Smooth Display'e dönecektir. Ya da bahsettiğiniz gibi yaptığınız değişiklikleri geri aldığınızda otomatik olarak düzelmesinin sebebi de bu, hata çözüldüğü için otomatik olarak smooth display'e dönüyor modeliniz.

İyi çalışmalar dilerim.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Mesaj 4 / 4
perihanabzak
cevap verdi: Frkngnl

Evet sorun bundan kaynaklı olmalı çünkü farklı yoldan giderek düzeltiyordum. Teşekkürler.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report