Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

fusionda kolay bir şekilde tüp bağlantısı nasıl yapılabilir?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
aynurdilanhangl
265 Görüntüleme, 1 Yanıt

fusionda kolay bir şekilde tüp bağlantısı nasıl yapılabilir?

Merhaba,

Bir tüp şasi çiziyorum ve montajı kolaylaştırmak için tüpleri birbirine bağlamak istiyorum.  Boru center line'i üzerinde bir çizim oluşturuyorum. Çentiği geçerek yeni bir gövde olarak ekstrüde edip ardından da karşılık gelen deliği elde etmek için borunun iç ve dış yüzünü ayırarak demek istediğim şeyi başardım.Fakat bu oldukça fazla zamanımı aldı ve daha kolay bir yöntem var mı? yada bir tavsiyeniz.

Teşekkürler

Dosyamı ekledim. 

 

Teşekkürler

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba @aynurdilanhangl 

 

Tasarımı en kolay hale getirecek çözüm COMBINE komutu ile silindirik parça ile diğer parçanın kesişimini Cut yapmak olur. Yöntemin uygulamasını ekte bulabilirsiniz. Eğer üretime yönelik tasarım yapıyorsanız bu yöntem üretimi zorlaştıracaktır. 

combined_cut.jpg

 

Üretimi kolay olmasını sağlamak için sizin yaptığınız yöntemin doğru olduğunu düşünüyorum. Daha temiz yüzey elde etmeniz ve zaman kazandırması için bir önerim olacak. En son kullandığınız Press Pull komutu yerine, gereksiz yüzeyleri seçip, sağ click - Delete yapabilirsiniz. Bunun da uygulaması ektedir. 

 

delete_face.jpg

 

İyi çalışmalar,

BT

 

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report