Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda import ettiğim .OBJ ile sorun yaşıyorum

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Husne_Aysun
241 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusionda import ettiğim .OBJ ile sorun yaşıyorum

Ekteki dosyada, bir tarafında delik modeli olan yuvarlak bir diskin .OBJ dosyasını içe aktardım. Diğer taraf düz ve katı bir yüzey. Bu yüzeye diskten biraz daha küçük çapta bir delik açmak istiyorum. Yüzeyde bir eskiz oluşturamadım, bu yüzden bir ofset düzlemi oluşturdum, daireyi çizdim ve yüzeyi kesmek için ekstrude etmeye çalıştım, ancak bu " No target body found to cut or intersect" hatasını oluşturuyor. Üzerinde işlem yapmadan önce içe aktarılan .OBJ'yi bir şekilde dönüştürmem mi gerekiyor? Her türlü tavsiye için şimdiden teşekkürler.

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: Husne_Aysun

.Obj olarak içeri attığınzı geometri mesh daha olduğu için, katı modelleme komutlarıyla o geometriyi kesemezsiniz, aldığınız uyarının sebebi bu.

 

.obj dosyayı katı objeye (brep body) dönüştürebilmek için Mesh çalışma alanına geçip Modify Paneli altından "Convert Mesh" seçeneğini seçebilirsiniz.

 

Ancak içeri aktardığınız Mesh'in 10000'den fazla yüzeye sahip olması dönüştürme işlemini yapmanıza engel olabilir veya işlem uzun sürebilir. Ayrıca içeri aktardığınız mesh'in kendisiyle kesişmediğinden emin olmalısınız.

 

Eklediğiniz çalışmada alt ve üst parçalar tek bir mesh data olarak görünüyordu dolayısıyla çevirme işleminde hata verdi, ancak ayırıp üstteki parçayı katı objeye dönüştürebildim. Bu cevaba ekliyorum.

 

İyi çalışmalar dilerim.

 

forum2.PNG

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report