Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda export edilen step formatlı modelde Malzeme/Görünüm özellikleri kayboluyor.

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
nnilay
156 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusionda export edilen step formatlı modelde Malzeme/Görünüm özellikleri kayboluyor.

Merhaba,

Bir su şişesi modelledim ve malzeme olarak 'glass' seçtim. Şişe duvarı şu anda şeffaf. Modeli 'step' dosyası olarak dışa aktardım. Step modelini açtığımda, şişe duvarının artık şeffaf olmadığını, bunun yerine opak olduğunu gördüm. Şeffaf duvarlara sahip bir step dosyası nasıl dışa aktarılır? Saygılarımla

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: nnilay

Merhabalar,

.Step dosyaları malesef oluşturduğunuz materyalin opacity, roughness gibi değerlerini taşıyamaz. 

"STEP dosyalarının avantajları ve dezavantajları.

STEP'lerin, bu dosya formatını kullanmaya başlamadan önce dikkate almanız gereken çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır.

AI dosyalarının avantajları.

• STEP'ler, CAD araçları ve yazılımlarıyla uyumlu olduğundan kolayca paylaşılıp düzenlenebilir.

• Verileri doğru şekilde saklamak için NURBS eğrilerinin matematiksel bir gösterimini kullanan STEP dosyaları yüksek doğruluğa sahiptir. STEP'ler ayrıca tüm 3D modelleri okuyabilir ve kaydedebilir.

• STEP dosyalarını özelleştirebilirsiniz. Düzenleme için başkalarıyla paylaşmak veya yedekleme için başka bilgisayara kaydetmek kolaydır.

STEP dosyalarının dezavantajları.

Mimari tasarım amaçları doğrultusunda STEP dosyaları, CAD yazılımlarının tanıması için gerekli olan malzeme veya doku verilerini içermez.

• STEP'te aydınlatma veya fotoğraf makinesi bilgileri depolanmaz. FBX ve USDZ dosyalarıyla fotoğraf makinesi ve aydınlatma ayarlarını kaydedebilirsiniz.  

• STEP formatı karmaşıktır;bir yazılım programlama diline benzer. Bu, STEP dosyası oluşturmanın çok zaman ve çaba gerektirebileceği anlamına gelir. "* Adobe İnternet Sitesinden alıntı.

Hangi programa import edeceksiniz bilmiyorum ancak, farklı materyal atanan her body, .step olarak export edilmiş olsa bile açtığınız programda, farklı materyal ismiyle görünmelidir. O programın kendi materyal kütüphanesinden siz yeni materyal atamalısınız.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report