Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda eşit olmayan şekilde bir prizma nasıl oluşturalabilir?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
zeki_y_armutcu
338 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusionda eşit olmayan şekilde bir prizma nasıl oluşturalabilir?

Merhaba. Üçgen prizma şeklinde katı oluşturmaya çalışıyorum. Ancak tüm kenarları eşit değil, bu yüzden parçayı oluşturmak için düzlemler oluşturmak ve diğer araçları kullanmakta zorlanıyorum.

Ekran görüntüsü ve modelden görebileceğiniz gibi, yapmak istediğim parçanın her iki ucunda da iki dik üçgen bulunmaktadır. Ancak her iki üçgenin de farklı boyutlara sahip olması, katının hipotenüs bölümünde hafif bir dönme oluşturuyor. Ayrıca, üçgenlerin yöneldiği yüzler farklı yönlere baktığı için oldukça karmaşık bir parça oluştu. Bu tasarımı yapmak için bir çözüm var mı?

 

zeki_y_armutcu_1-1690567643130.png

 

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba,

 

Gönderdiğiniz çizim istediğiniz tasarım ise eğer her bir yüzü patch ile kapatıp sonrasında stitch ile birleştiriseniz istediğiniz katı modeli oluşturabilirsiniz. Ekte dosyanız üzerinden örneğin iletiyorum. Farklı bir talebiniz var ise görsellerle destekleyerek iletirseniz üzerinde konuşabiliriz.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report