Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda düzensiz çok yüzlü bir katı model nasıl oluşturulabilir?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
mayiserkoc
282 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusionda düzensiz çok yüzlü bir katı model nasıl oluşturulabilir?

Düzensiz bir çokyüzlü oluşturmak istiyorum - bunun gibi bir şey:

mayiserkoc_0-1671920051873.png

Çokyüzlü herhangi bir kesin boyut veya açı ile verilmemiştir. Örneğin noktaları sürükleyerek kolayca değiştirilebilmesi önemlidir. - "doğru görünmesini" sağlamak için

İlk planım, bazı noktaları içeren tek bir 3B sketch oluşturmaktı. Bu noktaları çizimdeki çizgilerle birleştirdim. Bir yüzün çevre çizgilerini seçip  patch aracını kullandım ve son olarak bir katı oluşturmak için tüm yüzeyleri Stitch yaptım.

 

Sorun ise  noktalar kolay bir şekilde eş düzlemli olmuyor Eskizde köşegenler çizebilir, bu köşegenlere nokta ekleyeyip ve bu noktaları Çakışık yaptım.

mayiserkoc_1-1671921994605.png

Yüzey düzlem noktaları artık eş düzlemlidir, ancak şekli düzeltmek çok zor oluyor. Artık noktaları çizim ortamının dışına sürükleyemiyorum. -noktaları taşımanın tek yolu çizimin içindeki move aracıdır. Bir noktayı hareket ettirdiğimde, (sabitlenmiş veya kısıtlanmamış ) diğer birçok nokta da hareket ediyor.

Bunun daha kolay bir yolu var mı? anlattığım üzere bu süreç çok uzun sürüyor. 

Teşekkürler

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: mayiserkoc

Merhaba,

Bu tarz modellemeler için freeform tasarım araçlarını kullanmak daha kolay olacaktır. Şekli düzenlemek için kenarlardan, yüzeylerden veya noktalardan tutup sürüklemeniz yeterlidir. Örnek olarak linkteki videoya göz atabilirsiniz. Biraz eski bir video ancak freeform olarak arattığınızda bir çok örneğini bulabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=sPZBrTmRM54
Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report