Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda bir bileşeni başka bir bileşen kullanarak Parametrik olarak kesebilir miyim?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
ertugdenizgunu
290 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusionda bir bileşeni başka bir bileşen kullanarak Parametrik olarak kesebilir miyim?

Bu pencere çerçevesini parametrik olarak ayarlıyorum, böylece gerekirse yeniden tasarlamak zorunda kalmadan boyutları değiştirebilicem.  Şu anda yatay orta çubuklar, toplam yüksekliğin 0,6'sı olarak yerleştirilmiştir, bu nedenle, ölçeklendiğinde, dış çerçeveyi yukarı ve aşağı hareket ettirebilirim. Çubuğu 2 bileşenin üst üste geldiği çerçevede tutmak için her iki tarafta bir oluk kesme işlemini otomatikleştirebilir miyim?

ertugdenizgunu_0-1666426859633.jpeg

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba,

 

Bu işlemi yapmak için birden çok yol olabilir. Ama en kısa ve pratik yöntem "Combine" komutunu kullanarak kesmek istediğiniz parçadan diğer parçayı çıkarmak olacaktır. Bu işlemde hangi parametreleri değiştirirseniz değiştirin tasarımınız otomatik olarak güncellenerek istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır.

 

ogsezer_0-1666521274210.png

 

Diğer yöntemlerden biri de tıpkı bu tasarımı oluştururken kullandığınız gibi işlemlere parametreler atamak olacaktır. Örneğin sketch'i oluşturacağınız düzlemi bir parametre ile tanımlamak ardından kesme işleminde kullanacağınız uzunluğu bir parametre ile tanımlamak gibi...

 

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor