Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusionda belli değerlere göre oluşturulan modelde değerler sonradan nasıl değiştirilir?

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
tutkucuce
469 Görüntüleme, 3 Yanıt

Fusionda belli değerlere göre oluşturulan modelde değerler sonradan nasıl değiştirilir?

Merhaba

Öncesinde solidworks kullanmıştım. Fusionda çok acemi olduğumu söyleyebilirim.Basit bir soru ama eğitimlerde gördüğüm bir şey bende yok. belli değerlere göre modeli oluşturup sonra bu değerleri değiştirmek istediğimde sağ tık yaptığım değerleri değiştirmeme izin verecek bir buton yok Ne yapmam gerekiyor değerleri değiştirmek için?

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
Sualp.Ozel
cevap verdi: tutkucuce

Parametrik modda cizim yapiyorsaniz cevap budur.

SualpOzel_0-1643231983362.png

Direk modelleme yapiyorsaniz cevap budur: 

SualpOzel_1-1643232083204.png

Mesaj 3 / 4
Sualp.Ozel

Paramettik modda butun parametreleri 1 seferde gormek ve degistirmek isterseniz cevap budur:

SualpOzel_1-1643232280492.png

Mesaj 4 / 4
BazarTuvakov

Merhaba @tutkucuce ,

Sorunuzu @Sualp.Ozel Bey yanıtlamış ama ben de şu bilgiyi eklebilirim. Yeni başlayan birisi için direkt modellemeye göre parametrik modelleme daha kolay öğrenilebilir diye düşünüyorum. Direkt modellemeden Parametrik modellemeye geçmek için aşağıdaki gibi "Capture Design History" aktifleştirmeniz gerekiyor. İyi çalışmalar.

timeline.png

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report