Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

fusion360 hacim

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
20191304037
408 Görüntüleme, 2 Yanıt

fusion360 hacim

merhaba, fusion360'ta bir kütlenin hacmini litre cinsinden nasıl öğrenebilirim?

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
Frkngnl
cevap verdi: 20191304037

Merhabalar,

Unsur ağacından parçaya sağ tıklayarak Properties seçeneğiyle hacmini volume kısmında görebilirsiniz. Kullandığınız birime göre değişecektir, muhtemelen mm3 cinsinden göreceksiniz. Google'dan mm3 to lt yazarak çıkacak herhangi bir siteden birim değişimini hesaplayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Mesaj 3 / 3
Gokhan_Kaya
cevap verdi: 20191304037

Merhaba @20191304037 

@Frkngnl arkadaşımızına ek olarak söyle bir şey söyleyebilirim yaklaşık 20 yıldır CAD CAE yazılımlarını kullanmaktayım. Çeşitli yazılımlar kullandım.  Genelde CAD yazılımları metrik sistem olan milimetre veya santimetre gibi standart bilrimleri kullanırlar. litre de bir ölçme birimidir fakat cad yazılımlarının terçih ettigi bir birim degildir. bu gibi cevirim işlemleri gerekli olabilir. çünkü şirketlerin ihtiyaçları farklılık gösterebiliyor. bu gibi durumları deneyimsel olarak şöyle bir yöntem tavsiye edebilirim. ben genelde bu bilgiyi yine metrik sistemden boma ceker bom verisini excel alır ve burada küçük bir formülasyon ile istedigim vbirime dönüştürürdüm.

ama tabii bir kullanıcı olarak sizin isteklerinizde önemli Autodesk Programları geliştirmede kullanıcı isteklerini dikkate almaktadır

 

Güzel ve sağlıklı günler dilerim

Kolay Gelsin

 


Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedInMSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor