Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

fusion da dinamik analiz yapılabilir mi?

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
cokunbarann
422 Görüntüleme, 3 Yanıt

fusion da dinamik analiz yapılabilir mi?

Selam

Merak ettiğim bir konu var. Fusionda simülasyonlar mevcut ama dinamik analiz konusunda pek bilgim yok. Örneğin piston biyel mekanizması için pistona uygulanan kuvvet ile piston biyel krank gibi kütlesi parçaların zamana göre hareketini, hız ve ivme gibi verileri elde edebilir miyiz? Şuan bunun için adams kullanıyorum.  F360 da varsa mükemmel olur. Adams biraz ilkel kalıyor.

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
Frkngnl
cevap verdi: cokunbarann

Merhabalar,

Malesef Fusion 360'ta dinamik simülasyon henüz yapamıyoruz. Adams'tan farklı bir program kullanmak isterseniz Inventor'ı önerebilirim. Eğer eğitim hesabına sahipseniz Inventor'ı da ücretsiz kurabilirsiniz. 

İyi çalışmalar dilerim.

Mesaj 3 / 4

https://www.youtube.com/watch?v=yBcR1v2oxkY&ab_channel=AutodeskT%C3%BCrkiye örnekten faydalanabilirsiniz Inventor için

Some worthwhile ideas
Copy Design should rename ilogic Rules too!
Why Nastran In-CAD doesn't have an SDK?IMPLEMENTED!

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail

Mesaj 4 / 4
KKizildemir
cevap verdi: cokunbarann

Selamlar @cokunbarann ,

Aslında Fusion 360 ile entegre bir şekilde çalışan Simlab Composer ile Dynamic Simulation yapmak mümkün ve istediğin çıktılar da alınabiliyor. Deneme sürümü mevcut olması gerekli, web sitesinden kontrol etmelisin. Videoyu ekliyorum.

Signature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor