Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 ve Solidworks

4 YANIT 4
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 5
ismailG6QYY
505 Görüntüleme, 4 Yanıt

Fusion 360 ve Solidworks

Merhabalar, solidworks programında 3D çizilmiş tek parçaları veya montajları fusion 360 programında açıyorum. Ama bana gerekli olan şey, bu açılan parçaların unsurlarını tanıttıktan sonra solidworks programında aynı birebir şekilde çizilmiş soyağaçlarını istiyorum. Fakat fusion 360 programına, solidworks parçaları attıktan sonra parçaların tek tek unsurlarını tanıtıyorum, bana parçanın çizimlerini veriyor ama solidworks programında çizilmiş bir şekilde değil, fusion 360 programı kendisinin algıladığı gibi çizim yöntemlerini çıkartıyor. Ayrıca fusion 360 programının kendisinin algıladığı unsur tanımada çıkan soyağacının üzerinde sadece raidüs düzenlemesini yapabiliyorum. Bir başka unsurun hiçbir düzenlenmesini yapamıyorum.  Yani kısacası bana, solidworks programında birebir çizilmiş parçaları fusion 360 programında açıp unsurları tanıttıktan sonra parçalar üzerindeki geçmiş çizimleri görebilmek ve değiştirebilmek istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.......

4 YANIT 4
Mesaj 2 / 5
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: ismailG6QYY

Merhaba,

 

Maalesef talebinize uygun bir çözüm şuan için mevcut değil. Solidworks'den yada başka CAD programlarından gelen veriler katı veya yüzey modeller olarak dönüştürülerek Fusion içerisine alınıyor. Bu dönüşüm esnasında çizimler veya çalışma unsurları arasındaki ilişki kaybolmaktadır. Dolayısıyla siz modeli açtığınızda sadece katı veya yüzey modeller şekilde görüntüleyebilecek ve üzerinde işlem yapabileceksiniz. Önceki işlemlere müdahale şansınız bulunmuyor. Burada programlar arasındaki yazılımsal ve komutsal farklılıklar ve kaydedilen dosya formatları arasında farklılıklar bahsettiğiniz işlemi yapmamıza olanak tanımıyor.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Mesaj 3 / 5
Olcay.Kuk
cevap verdi: Oguzhan_Sezer

Merhaba @ismailG6QYY 

Probleminizle ilgili @Oguzhan_Sezer tarafından çözüm önerisi paylaşıldı. Eğer çözüm olduysa doğru yanıtı "ÇÖZÜMÜ KABUL ET" olarak işaretlemenizi rica ederiz. Diğer topluluk kullanıcıları da bu doğrultuda doğru yanıtı öğrenmiş olur ve fayda sağlanmış olunur.

Eğer sorununuz devam ediyorsa, lütfen son durumla ilgili güncel durumunuzu paylaşmanızı rica ederiz. Alternatif çözüm önerileri ve daha detaylı bilgilendirici yanıtlar almanız mümkün olur.
 

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!


Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi


Mesaj 4 / 5
ismailG6QYY
cevap verdi: Oguzhan_Sezer

Alternatif olarak 3. bir program vasıtasıyla bu sorunu halledebiliyor muyuz peki?

Mesaj 5 / 5
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: ismailG6QYY

Merhaba,

 

Bildiğim kadarıyla hayır. Belki eklenti, script vs. hazırlanmış olabilir. Autodesk App Store'a eklentiler için göz atabilirsiniz.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report