Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

fusion 360 ve abaqus analiz kıyaslaması

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
ibrahimatege
340 Görüntüleme, 1 Yanıt

fusion 360 ve abaqus analiz kıyaslaması

Merhaba

Merak ettiğim bir konu var. Önce açıklamam gerekiyor. Gerilme analizi dersinde Abaqus kullanıyoruz.  Ödevlerimizde abaqus programı zorunlu değil standart parçalara standart analizler uyguluyoruz. Değerler esneme miktarı ve gerilme bölgelerini içeriyor. Belirli analizlerde analiz bitene kadar pc kitleniyor ve kullanılmaz hale geliyor. autodesk öğrencilere f360'ta online ücretsiz analiz imkanı veriyormuş. Merak ettiğim konu ise abaqus ve fusion 360 analizleri arasında çok belirgin bir fark olur mu? 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: ibrahimatege

Merhabalar,

Fusion 360 Nasa tarafından geliştirilen Nastran çözücüyü kullanmakta simülasyon için, Abaqus kullanmadığım için kesin bir karşılaştırma hükmünde bulunamam ama, ufak tefek farklılıklar olsa da büyük oranda benzer sonuçlar çıkacağını düşünüyorum.

Söylediğin gibi Fusion 360 ile bulut üzerinden, bilgisayarının işlemci gücünü kullanmana gerek olmadan dilediğin sayıda analiz yapabilirsin. Herhangi bir ücret, ya da miktar sınırlaması bulunmamakta.

İyi çalışmalar dilerim 🙂
Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report