Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'ta Sketch Taşıma problemi

4 YANIT 4
Yanıtla
Mesaj 1 / 5
iSuat
718 Görüntüleme, 4 Yanıt

Fusion 360'ta Sketch Taşıma problemi

Herhangi biryere bağlı olmayan bazı Sketchleri taşırken problem yaşıyorum. Bir anda takılıp geride kalıyor ve istediğim yere götüremiyorum

 

sketch move.gif

 

 

@iSuat , konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Sketch Taşıma problemi"

4 YANIT 4
Mesaj 2 / 5
oguzozpamuk_
cevap verdi: iSuat

Tasarladığınız iki boyutlu çizimde eksik ilişki veya ölçeklendirmeden dolayı kaynaklanıyor. Çiziminiz de eksik tanımlamaları düzelttikten sonra "Move (Taşıma)" komutu ile taşımak istediğiniz objeleri seçin ve belirli bölgeden tutarak veya noktayı seçerek taşıma işlemini tamamlayacaksınız.

Mesaj 3 / 5
iSuat
cevap verdi: oguzozpamuk_

İki çizim var ve eksik ilişkilendirme yok çizimleri çift tıklama ile seçip oklar ile taşırken böyle oluyor serbest taşıma kutucuğunu tutarak taşıyınca taşınabiliyor . Select tool ile soldan sağa tamamını içe alacak şekilde seçince sorun olmuyor. Ama bu her çizimde mümkün olan bir şey değil kesişen çizimlerde çift tıklayarak seçmek daha kolay. Dün Fusion gruplarında bununla ilgili az çok sonuca ulaştık. Sebep fillet merkez noktalarının çift tıklama ile seçilememesi çıktı. Radiusları kaldırıp düz hale getirince çift tıklama seçimde taşıma sorunu olmadı. Fillet komutu daha sonra split edilen body üzerinden verildi.  

 

Çift tıklama ile seçim(taşınamıyor)

Otomatik alternatif metin yok.

 

Soldan sağa seçim(taşınabiliyor)

Otomatik alternatif metin yok.

 

Bu çalışmada fillet kaldırıldı sorun çözüldü ama yay alanı daha geniş çizimlerde radius merkez noktasını da ayriyeten seçmek çok zor olacaktır. Grupta tartışma bittiğinde büyük ihtimalle bug olarak bildireceğiz, bakalım sonuç ne olacak.

Mesaj 4 / 5
oguzozpamuk_
cevap verdi: iSuat

Yanıtınızın ilk paragrafını okuyunca Fusion 360 ile ilgili bir bug (hata) sorunu fikrine vardım. Fusion 360 destek bölümüne ingilizce olarak report etmeyi deneyin ne cevap verecekler gözlemleyelim. Belirttiğiniz gibi çift tıklama seçeneği ile move (taşıma) gerçekleştirme gerek hız gerekse çizim kolaylığı açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Son olarak Fusion 360 yazılımına uzun süredir update gelmediğini fark ettim belki yeni gelen bir update ile bu soruna veya diğer hatalara çözüm bulacaklarını umuyorum. 

Mesaj 5 / 5
6100799
cevap verdi: iSuat

Merhaba, Eskizi merkezin dışında herhani bir yerde çizince benim sorunum çözüldü. Sizde deneyebilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report