Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'ta kompleks boğum kısmını nasıl çizebilirim? Bevel ile sorunumu çözemiyorum.

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
memolinin
403 Görüntüleme, 2 Yanıt

Fusion 360'ta kompleks boğum kısmını nasıl çizebilirim? Bevel ile sorunumu çözemiyorum.

Merhabalar, bu parçanın neredeyse her kenarı oval şekilde modellenmiş. Bu ovallik dışarıya doğru boğum gibi çıkıyor, bildiğimiz bevel gibi değil dışarıya doğru orta bölümünün şişmesi gerekiyor. Bir türlü beceremiyorum, şeklin kendisi de kompleks bir şekil olduğu için belki de bazı toolları kullanamıyor da olabilirim. 

İpucu verebilecek olan var mı?

IMG_1678.jpgIMG_1677.jpgIMG_1676.jpgIMG_1674.jpgIMG_1675.jpgparça.JPG

@memolinin , konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Bu görseldeki komleks boğum kısmını nasıl çizebilirim? Bevel ile sorunumu çözemiyorum."

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3

Merhaba,

Sizin için tavsiyem dış yüzeylerde ovallik yokmuş gibi tasarımınızı yapmanızdır. Kaba tasarımınız oluştuğunda dış yüzeyde ovallikler için katı modelinizin dış yüzeyinde oluşturacağınız referans çizgisi ile istediğiniz radüs değerini ister daire ister yay komutları ile oluşturduktan sonra Loft/Bükme komutu ile oluşturabilirsiniz. çalıştığınız ham tasarımı eklerseniz üzerinde deneme yapabiliriz.

Cevap size yardımcı oldu ise lütfen "Çözümü Kabul et" seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Mesaj 3 / 3
Olcay.Kuk
cevap verdi: memolinin

Merhaba @memolinin 

@Camtech-CezayirYasa tarafından paylaşılan çözüm önerisi faydalı oldu mu? Eğer çözüm olduysa doğru yanıtı çözüm olarak işaretlemenizi rica ederiz.

Eğer sorununuz devam ediyorsa, lütfen son durumla ilgili güncel durumunuzu paylaşmanızı rica ederiz. Alternatif çözüm önerileri almanız mümkün olur.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report