Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'ta katmanlı imalatta takım yolu oluştururken hata alıyorum

5 YANIT 5
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 6
l6520018
601 Görüntüleme, 5 Yanıt

Fusion 360'ta katmanlı imalatta takım yolu oluştururken hata alıyorum

AtuToolpathGenerator::createBuildfile(): Yazdırılan parçalar platformun üzerindedir (0 z konumundan başlamıyor). Bazı dışa aktarıcılar bu sahneyi desteklemeyebilir.

 

Katmanlı imalatta takım yolu oluştururken bu hatayı oluyorum ayrıca makine platformu da dikey eksende duruyor nasıl düzeltebilirim.

 

 


@l6520018 , konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "AtuToolpathGenerator::createBuildfile(): Yazdırılan parçalar platformun üzerindedir (0 z konumundan başlamıyor). Bazı dışa aktarıcılar bu sahneyi desteklemeyebilir."

5 YANIT 5
Mesaj 2 / 6
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: l6520018

Merhaba,

 

Şuan için makine yönlendirmesi yapılamıyor standart olarak XY düzlemine yerleştirmektedir. Bunu istediğiniz görünüşe getirdikten sonra sağ üst köşede bulunan ViewCube'den set front veya set home gibi seçeneklerle ayarlayabilirsiniz. Fusion 360 standart olarak Y düzlemi yukarda olacak şekilde çalışır bunu da dilerseniz tercihler genel sekmesi altından Z ekseni yukarda olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

 

Hatanın sebebi ise parçanızın tabladan yukarda olmasıdır. Bunun çözümü için ise parçayı tablaya sıfır olacak şekilde oturtabilirsiniz yada destekler ile parçanızın yukarda olacak şekilde basılmasını sağlayabilirsiniz.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Mesaj 3 / 6
Sualp.Ozel
cevap verdi: l6520018

Fusion 360 i 3d baski icin kullanicaksan, benim tavsiye ettigim tercihler sunlardir:

 

1) tercihler genel , Z yukari (ekte resim)

Mesaj 4 / 6
Sualp.Ozel
cevap verdi: Sualp.Ozel

imal et  calisma alaninda Goruntu senkronize edimi (resim ekte)

Mesaj 5 / 6
Sualp.Ozel
cevap verdi: l6520018

Makina derleme dosyasi olusturmadan once duzenledigin parcalara destek uretmeniz lazim. konumlandirdigini parcalar printerin baz plakasindan yuksekyese desteksiz basamazsiniz (metal (MPBF) 3D printerlerde) 

 

destek yaratmazsaniz, bu mesaji gorusunuz.

Mesaj 6 / 6
Olcay.Kuk
cevap verdi: l6520018

Merhaba @l6520018 ,

 

Probleminizle ilgili @Sualp.Ozel ve @Oguzhan_Sezer tarafından çözüm önerileri paylaşıldı. Eğer çözüm olduysa doğru yanıtı "ÇÖZÜMÜ KABUL ET" olarak işaretlemenizi rica ederiz. Diğer topluluk kullanıcıları da bu doğrultuda doğru yanıtı öğrenmiş olur ve fayda sağlanmış olunur.


Eğer sorununuz devam ediyorsa, lütfen son durumla ilgili güncel durumunuzu paylaşmanızı rica ederiz. Alternatif çözüm önerileri ve daha detaylı bilgilendirici yanıtlar almanız mümkün olur.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!


Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi


Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report