Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'ta duvar saati tasarımında sayıları aynı yöne nasıl çevirebilirim?

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
alminaceylan
315 Görüntüleme, 2 Yanıt

Fusion 360'ta duvar saati tasarımında sayıları aynı yöne nasıl çevirebilirim?

Selam, Bu saat tasarımndaki yüzeydeki sayıları resimdeki gibi görünecek şekilde döndürmek istiyorum. Yani hepsinin yönü aynı olacak. Saat yüzünü oluşturdum, hizalamayı bozmadan sayıları mevcut konumlarından nasıl döndüreceğimi anlayamıyorum. Ne yapabilirim?

alminaceylan_0-1671031523367.jpeg

@alminaceylan 

Konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Duvar saati tasarımında sayıları aynı yöne nasıl çevirebilirim?"

Teşekkürler

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
Frkngnl
cevap verdi: alminaceylan

Merhabalar,

Şu şekilde yapabilirsiniz, rakamları çizdiğiniz sketche geçtikten sonra, değiştirmek istediğiniz rakama tıkladıktan sonra klavyeden m harfine bastığınızda move komutu açılacaktır, move komutunu seçtiğinizde, rakam saatin ortasına göre hareket edecektir, ancak ihtiyacınız olan pivot noktasını saatin ortasından rakamın ortasına getirmek, bunun için, Rakamı seçip move komutu açtıktan sonra move komutu içerisindeki "Set Pivot" seçeneği ile taşıma pivot noktanızı rakamın ortasına getirmelisiniz, daha sonra çizimi rotate ederek rakamı istediğiniz şekilde dönürebilirsiniz, bunu örnek olarak 3 rakamıyla yaptım, aynı metodu diğer rakamlar üzerinde de uygulayarak uygulamanızı tamamlayabilirsiniz.

saat.PNG

Mesaj 3 / 3
alminaceylan
cevap verdi: Frkngnl

Teşekkürler

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor