Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'ta az sayıda tasarım seçeneği

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
dtemel17
93 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360'ta az sayıda tasarım seçeneği

Merhaba, lisansüstü tez projemde kullanmak üzere Fusion360 dan faydalanıyorum. Fakat yapacağım tasarımda belirli parametreleri girdikten sonra az sayıda hatta bazen tek bir alternatif tasarım görüntülüyorum. Bulut kredisi yaptığım her tasarımda "11" olarak görünüyor ve bunu nasıl arttırabilirim, konuyla alakalı mı bilmiyorum. 

 

 

 

@dtemel17 , konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Az sayıda tasarım seçeneği"

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: dtemel17

Merhaba,

 

Az sayıda alternatif tasarım olmasının sebebi belirlediğiniz parametrelere bağlıdır. Örneklemek gerekirse kaç imalat metodu seçtiniz, kaç farklı malzeme seçtiniz veya kaç farklı yük durumunuz var gibi soruların cevabı yazılımın size vereceği alternatifleri şekillendirmesini sağlıyor. Tek malzeme, tek imalat yöntemi ve tek yük durumu girilmesi halinde yazılım size çok fazla alternatif tasarım sunamıyor. Bu nedenle bu alanları çeşitlendirmeniz size sonuç alırken de çeşitlilik sağlayacaktır. Aşağıdaki eğitim serisini izlemeniz sistemin çalışma mekanizmasını anlamak adına faydalı olacaktır.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8tseOb1fuxU&list=PL6LZsmCI3cyDK97eFqLrfEzrnb3Es40DF&index=8

 

Bir diğer nokta ise generative design çalışmaları bulut üzerinde yapılır, normal şartlarda ücretlidir ve ücreti de 11 token olarak belirlenmiştir. Siz eğitim lisansı sahibi olduğunuz için bu alandan ücretsiz şekilde yararlanabiliyorsunuz. Dolayısıyla sonuç çeşitliliği ile token durumunuz arasında bir ilişki bulunmamaktadır.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor