Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 - Step dosyası ve extrude etme sorunu

5 YANIT 5
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 6
kcircir
561 Görüntüleme, 5 Yanıt

Fusion 360 - Step dosyası ve extrude etme sorunu

Merhabalar,

Dışardan .step olarak dosya alıyorum ve bunun üzerinde çizim ve montaj yapıyorum. Parçalardan birini düzenlemek istediğimde çizim yapıp extrude etmek istediğimde yapmıyor veya yapıyor ama uygulamıyor. Bunu düzenleyebilme imkanım bulunuyor mu? 

@kcircir , konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Step Dosya"

5 YANIT 5
Mesaj 2 / 6
Frkngnl
cevap verdi: kcircir

Merhabalar,

Problemi daha iyi analiz anlayabilmemiz için çalıştığınız dosyayı buradan paylaşabilmeniz mümkün mü?

Teşekkürler.

Mesaj 3 / 6
kcircir

Merhabalar,

Telif haklarından dolayı dosya paylaşımı yapamıyorum. Fakat buradan ekran görüntüsü paylaşabilirim. Bu şekilde tamam dememe rağmen kesme işlemi gerçekleşmedi. 

Bu program özelinde yanında kalem çıktığı zaman düzenleme yapabiliyorum, onun dışında düzenleme nasıl yapabilirim? 

Mesaj 4 / 6
Frkngnl

Merhabalar,

Resimlerde Unsur ağacı görünmediği için tahminde bulunabilirim, kesmek istediğiniz ama kesemediğiniz bileşen linkli/bağlı olarak kalmış olabilir. O bileşene unsur ağacından sağ tıklayıp break link/ bağı kır diyebilir misiniz? O bileşenin bağını kırmadan o montaj çalışmasında o bileşen üzerinde bir değişiklik yapamazsınız, ya da söylediğiniz gibi kalem işareti ile o bileşeni o çalışmada editleme bölümüne geçip üzerinde kesme işlemi yapabilirsiniz.

Mesaj 5 / 6
kcircir

Bu parçayı ben çizdim ve unsur ağacında gövde olarak gözükmektedir. Aşağıda ki history kısmında da bunu bulamıyorum. 

Mesaj 6 / 6
mufuo

Parçayı dışardan import ettiğinizde history kısmının takibini açabilirsiniz ancak 3 boyutlu düzenleme yapamayabilirsiniz. @Frkngnl beyin söylediği gibi montajdan bağımsız düzenleme yapabilirsiniz:

Montajlı bileşenin orijinal dosyasında gövdeyi kesin.
Bağlantılı bileşenleri montaj dosyasından düzenlemek için Yerinde Düzenle'yi kullanabilirsiniz. Buradan bakabilirsiniz
Bileşen ve montaj dosyaları arasındaki bağlantıyı kesin. Buradan bakabilirsiniz.
Bileşeni orijinal dosyadan montaj dosyasına türetin. Buradan bakabilirsiniz

Yukarıdaki adımların orijinal içeriği bu linkteki teknik destek sayfasındadır.

Mustafa Furkan Özel
Project - R&D Manager

LinkedIn

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor