Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 sketch editleme yardım

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
bthn.unal
534 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360 sketch editleme yardım

Sketch editleme sayfasına girdiğimde içe aktardığım import ettiğim bileşenleri göremiyorum. Finish sketch tıkladığımda hemen geri geliyor görünüyor.  Sketch editleme moduna girdiğimde içe aktarılan bileşenlerin görünür olduğundan nasıl emin olabilirim?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: bthn.unal

Merhabalar,

Fusion 360 parametrik bir program olduğu için, kullandığın komutlar sırasıyla hesaplanarak nihai ürün oluşuyor. Sen geçmişe dönüp bir sketchi editlemek istediğinde o sketchten sonraki komutlar hiç olmamış gibi kabul edildiği için yok oluyorlar. Örnek bir senaryo oluşturdum;

Örneğin 1 sketch çizip ardından extrude ettiğimiz ve fillet komutuyla tamamladığımız bir tasarımımız olsun.

Timeline burada göründüğü gibi olacaktır.Timeline burada göründüğü gibi olacaktır.

Daha sonra en baştaki sketch komutuna sağ tıklayıp edit diyorum: 

555.PNG

Gördüğün gibi sketchi editleme esnasından ondan sonraki komutları hiç olmamış gibi kabul ediyor. Komutlardaki şeffaflıktan anlayabilirsin. Aynı şey extrude revolve fillet vs. komutlarda da geçerli, o komutları editlediğin esnada ondan sonraki komutlar da henüz yapılmamış gibi kabul edilecek.

İyi çalışmalar.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor