Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 Modellemekte Yardım!!!

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
styegen
348 Görüntüleme, 2 Yanıt

Fusion 360 Modellemekte Yardım!!!

Merhaba arkadaşlar bu şekli modellemeye çalışıyorum fakat bir türlü geçişleri beceremiyorum. Yeşil çizgilerle gösterdiğim bölgede geçişlerde sorun yaşıyorum. 

large (1).jpg

Yapmaya çalıştığım modeller çok farklı yerlere gitti. Göstermek gerekirse şu gibi model ortaya çıktı.

large (2).jpg

Burada da en yakın olduğum şekil fakat burada da geçişler paralel olarak ortaya çıktı.

large (3).jpg

Deniyorum fakat bir türlü beceremiyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olur musunuz?

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
ulasdeniz
cevap verdi: styegen

Yanlış teknik bence. "revolve" komutu ile kesiti eksen etrafında çevirmeniz lazım. en pratiği budur. geçişleri tek bir çizimde yaparsınız kapalı bir profili "revolve" ile ekseni etrafında 360 derece çevirirsiniz.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Mesaj 3 / 3
ulasdeniz
cevap verdi: ulasdeniz

Paron yanlış yere bakmışım. siz sanırım loft kullanmışsınız. böyle yapmayın. Extrusion ile her farklı prizmayı ayrı çizin. açılı pahları da sonra verirsiniz.

Ulaş Deniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ( "ACCEPT AS SOLUTION" ) seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" (KUDO) ile ödüllendirin.
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCkJpVueGScmJvW1RIgqttSg

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report