Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 internet olduğu halde bağlanmıyor?

6 YANIT 6
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 7
cnr_acar_34
991 Görüntüleme, 6 Yanıt

Fusion 360 internet olduğu halde bağlanmıyor?

Kaç gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum fakat ne denediysem nafile, bir türlü sorun çözülmedi. En az 14-15 kere yeniden yüklemişimdir ayrıca Macbook Pro'ya da yükledim yine aynı ekran ile karşılaşıyorum. Resimleri ekledim. İlk açtığım hesapta düzelmedi diye PC'yi formatladım. Yeni bir üyelik açtım, öğrenci belgesini falan yükledim 1 yıllık lisans aktif oldu dedi fakat sıfır bilgisayara yüklediğim halde yine aynı hatayı almaya devam ediyorum. Bunlara "ok" dedikten sonra program kapanıyor.

Etiketler (3)
Etiketler (1)
6 YANIT 6
Mesaj 2 / 7
furkanBDWTN
cevap verdi: cnr_acar_34

-

Mesaj 3 / 7
Frkngnl

Merhabalar,

2 farklı bilgisayarda denemiş olmanıza rağmen internette problem görünüyorsa ana sebebi internetiniz yüksek ihtimalle, Offline mode'da takılı kalmakla ilgili bir makalesi var Autodesk'in, buradaki seçenekleri bir denemenizi önerebilirim. Hem Mac hem Pc için farklı ayarlar var. 

Ancak eğer mümkünse, telefonunuzun interneti ile giriş yapmayı deneyebilir misiniz? Sorunun internetten kaynaklı olup olmadığını bu şekilde netleştirebiliriz. Hesabınızla alakalı değil, 1 yıllık eğitim lisansınız aktif olduysa kullanabilirsiniz, offline'a takılı kalmanız internet ya da exe ile alakalıdır. Bu arada, https://fusion.online.autodesk.com/ adresi ile browser üzerinden giriş yapmayı deneyebilir misiniz? Eğer burada da aksilik olursa proxy ayarları sebebiyle olduğunu düşünebiliriz. Üst tarafta paylaştığım makalede proxy ayarları ile ilgili de seçenekler vardı sanıyorum, bunları denedikten sonra sonucu paylaşırsanız memnun olurum, eğer çözememiş olursak başka bir uzmanımız bildiği bir çözüm varsa yardımcı olacaktır.

İyi çalışmalar diliyorum

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Mesaj 4 / 7
cnr_acar_34
cevap verdi: Frkngnl

Dediğiniz gibi browser üzerinden açtığımda giriş yapıp çizim yapabildim. Şahsi bilgisayarım yanımda olmadığı için proxy seçeneklerini denemedim fakat linkini attığınız çözümlerin proxy seçeneği hariç hepsini denemiştim olmadı. Proxy ayarları ile ilgili pek bilgim olmadığı için onu es geçmiştim.
Mesaj 5 / 7
cnr_acar_34

Sorun çözüldü. Proxy falan uğraşırken bir VPN deneyim dedim. Ücretsiz VPN'lerden bir tanesini indirdim ve program hemen açıldı. 

Mesaj 6 / 7
Gokhan_Kaya

Merhaba @cnr_acar_34 

Bilgisayarınızda güvenlik duvarına su adreslere izin vermeniz çözebilir. (Siz bu işlemi VPN ile cözmüşsünüz ama vpn dısında bunlarıda deneyebilirsiniz

Tam liste aşagıdadır

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/What-U...

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Mesaj 7 / 7
Frkngnl

Sorunun çözülmesine çok sevindim 🙂 Eğitim lisansınızı kullanmaya devam edebilirsiniz, iyi çalışmalar.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report