Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 ilk projem ve ilk Çizimim

0 YANIT 0
Yanıtla
Mesaj 1 / 1
Gokhan_Kaya
840 Görüntüleme, 0 Yanıt

Fusion 360 ilk projem ve ilk Çizimim

Merhaba

Fusion 360 içinde ilk projemizi açıp ilk tasarımımızı yapalım. Fusion 360 dataları proje olarak sakladıgından mutlaka bir proje oluşturmamız gerekecktir. projemizi oluşturduktan sonra artık bu projemiz içinde tasarımlarımızı saklayabiliriz.

 

Adım adım oluşturmaya başlayalım

Fusion 360 yazılımını çalıştırıp kullanıcı adımızı girelim

 

Fusion 360 login.png

 

Fusion 360 giriş yaptığımızda dosyalarımıza erişebilir ve yeni dosyalar oluşturabiliriz. giriş başarılı oldugunda sağ üst kösede kullanıcı adınız yazacaktır. ve sol kısımda Veri Paneli açılacaktır. ilk defa kullanıyorsanız autodesk sizin için 1 adet proje oluşturmuş olacaktır. bu projenin adı [Kullanıcı Adı]'s First Project olacaktır. Biz kendimize veri panelini kullanarak ilk projemizi oluşturalım.

Veri panelinde Proje Detay.png proje detay butonunu tıklayarak projelerinizin detay bilgisine ve yeni proje oluşturmak için webbrowser uzerinden A 360 bağlanacaktır.

Fusion 360 yeni proje.png

Create butonu altında Project i tıklayarak yeni projemizin ismini ve açıklamasını girelim.

 

Fusion 360 proje oluşturma.png

Projemizi oluşturduktan sonra fusion 360 veri panelinde projemizi seçelim. veri panelinde projemizde data kısmında oluşturulacak tasarımları People kısmında  ise projede çalışmaya dahil olan kullanıcıları görebiliriz. Artık yeni proje dosyamız oluştu ve bu projede ilk dosyamızı oluşturabiliriz. Bunun için menu kısmında New Design butonunu tıklayarak ilk dosyamızı oluşturalım

Fusion 360 yeni tasarım.png

 

create box butonunu tıklayalım ve XY (TOP) plane ni secelim ve 200x200 kareyi çizelim biz kare profili çizerken ölçüleri Fusion bize gösterdiginden ölçülü çizim yapmak kolay olacaktır, biz iki köşegeni seçtiğimizde program otomatik olarak yukseklik girecegimiz pencereyi açar.

 

Fusion 360 box.png

 

Box komutunun diyaloğ enceresinde ok tıklayalım şimdi dosyamızı  kayıt edelim. Save butonuna tıklayarak dosyamızı bulut ortamında projemiz içine kayıt edelim. save butonu ile bize kayıt ekranı açılacaktır bu encerede projemiz seçili gelecektir fakat siz aktif projenizi her zaman kontrol edin ve dosyamızın adını girip save butonunu tıklayalım Artık projemizin V0 versiyonu oluşacaktır bu şu anlama gelir her save butonuna bastıgınızda Fusion 360 bunu versiyon olarak ayr kayıt eder ve istediginiz anda tasarım geçmişinize dönebilirsiniz.

 

Gökhan Kaya

 

 


Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedInMSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Etiketler (1)
0 YANIT 0

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor