Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 filet yapmakta zorluk yaşıyorum

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
nnilay
311 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360 filet yapmakta zorluk yaşıyorum

Herkese merhaba, umuyorum ki hepiniz iyisinizdir. Sorun yaşadığım bir dosyayı ekledim ve umarım yardım alabilirim. Papatya baş kısmında küçük bir daraltma yaptım, ancak yapraklar için bir sorun yaşıyorum. Yaprakları aşağı doğru genişleyen ve üstte hiç olmayan bir açıda (yaprak ortasına doğru) daraltmaya çalışıyorum, ancak çizgiler en altta "v" şeklinde bir çukurla birleşiyor. Daraltmaya çalıştım, çizim yapmaya çalıştım. Çalışmıyor. Kenarları doldurmaya çalıştım ama o da işe yaramıyor. Nerede yanlış yapıyorum? Yeni biriyim, bu yüzden kesinlikle benim hatam olduğunu düşünüyorum. Eğer birisi biraz zaman ayırıp yönlendirmede yardımcı olursa çok minnettar kalacağım. Şimdiden çok teşekkürler!

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
semih.akkale
cevap verdi: nnilay

Yaprak şekillerindeki çok dar yarıçaplar sivriltildiğinde kendi üzerine çöker veya papyon geometrisi oluşturur.

Bu şekilleri keskin köşelerle çizmek, ardından ekstrüzyon/küçültme ve ardından radyus yapmak daha uygun olur. Örnek dosyayı ekledim.

semihakkale_0-1682890813756.png

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor