Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 - Eğimli bir dikdörtgen gövdeyi bükmek

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
mine.ozell
649 Görüntüleme, 2 Yanıt

Fusion 360 - Eğimli bir dikdörtgen gövdeyi bükmek

Fusion360 için yeniyim ve genel olarak tasarım yapıyorum, ilerledikçe öğreniyorum ve forumları okuyorum. Geçen günlerde basit bir efekt simüle etmek istedim ama gerçekçi bir başarı elde edemedim, bu yüzden şimdi soruyorum, Eğimli bir dikdörtgen gövdeyi bükmek istiyorum(kağıdı bükmek gibi), iki dik gövdeyi yapıştırmak ve onları katlamak için uğraşıyorum, ama hiç de  güzel görünmüyor, şu anki ilerlememi ve amaçladığım şeyi ekliyorum.

benim.pngbenim 2.pngamaçladığım.png

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3

freeform da çalışma yapmanı tavsiye ederim. Model environmentta yaptığın bu çalışmayı benzetebilmek için biraz uğraş vermen gerekecek.

Some worthwhile ideas
Copy Design should rename ilogic Rules too!
Why Nastran In-CAD doesn't have an SDK?IMPLEMENTED!

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail

Mesaj 3 / 3

Sheet Metal  bölümünde sketch'te dikdörtgen çiz. Dikdörtgene 45 derecelik Line çiz. Sketch'ten çık. Create/Flange ile bölünmüş yüzeyleri seç. Orientation/Slide2 seç. Dikdörtgen, Extrude gibi derinlik kazanıyor. Create/Bend ile sketch çiziminin olduğu yüzeyi seç. İmleci, dikdörtgeni 45 derecelik açı ile böldüğümüz çizgi üzerine getir. Blend Line de istediğin açıyı ver.(180 girerseniz hata veriyor, 179,9999 girin)

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report