Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'da tablolar ile model üretmek

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
omerplt
378 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360'da tablolar ile model üretmek

Merhaba 

Ürünün serisine göre değişen değerler ile oluşturulmuş bir planet redüktör serisi var bunun için bir tablo (excel gibi) oluşturup bu tablodaki değerlere göre nesneyi güncelleyebileceğimiz bir yol var mı? 

 

örneğin aşağıdaki redüktör için  yaklaşık 100 farklı serinin ölçülerini içeren bir tablo var. Bu tablodaki değerlere göre  nasıl 3D modelleri seri bir şekilde oluşturabilirim? yoksa hepsini tek tek tasarım tablosundan güncellememi gerekiyor?

omerplt_0-1698602691469.png

 

" border="0">

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: omerplt

Merhaba,

 

Geçtiğimiz ay yapılan güncelleme ile gelen "Configurations" özelliğinden faydalanabilirsiniz. Burada bir Youtube videosu iletiyorum. Göz atmanızı tavsiye ederim. Temel olarak öncelikle tasarımı normal şekilde yapıyorsunuz. Daha sonra sizin için değişken olan parametreleri configurations tablosuna aktararak farklı tasarımlar için farklı konfigürasyonlar oluşturuyorsunuz. Tablolarınızı oluşturduktan sonra istediğiniz konfigürasyonu seçerek modelinizi çağırabiliyor olacaksınız.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report