Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'da sonradan Component'e dönüştürülen gövdelerin zaman tüneli geri alındığında görünmez olma sorunu (Insider Sürümü)

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
iSuat
507 Görüntüleme, 3 Yanıt

Fusion 360'da sonradan Component'e dönüştürülen gövdelerin zaman tüneli geri alındığında görünmez olma sorunu (Insider Sürümü)

Gövdeyi tamamladıktan sonra component'e çevirirsem değişiklik yapmak için işlem öcesine gittiğimde gövde görünmez oluyor. ilk oluşturulduğu noktaya dahi gelsem parça aşağıdaki gibi gözüküyor. 

iSuat_0-1640779770366.png

Kullandığım fusion 360 versiyonu Insider Dec '21 Pre-production 2.0.11894

Insider programına geçtiğimden beri bunu sık sık yaşamaya başladım. Insider forumunda yazdım ama orada işler biraz ağır ilerliyor burada da yaşayan var mı merak ediyorum

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4
Frkngnl
cevap verdi: iSuat

Merhabalar,

Pre Production sürümleri daha çok eklenmesi planlanan komutları önceden deneyimleyip feedback sağlamanız için kullanmanız öneriliyor. Günlük tasarımlarınız için kararlı versiyonu kullanabilirsiniz, Pre Production ve Kararlı sürümleri aynı anda kullanmanız önerilmese de kullandığınızda bir sorun olmuyor, ben de o şekilde kullanıyorum. Size de onu tavsiye ederim, yoksa söylediğiniz gibi insider versiyonlarda bu tür problemler yaşayabilirsiniz, çözümü de bu versiyonda değil kararlı versiyonda sunar Autodesk çoğunlukla.

İyi çalışmalar diliyorum.

Mesaj 3 / 4
iSuat
cevap verdi: Frkngnl

Öncelikle hızlı cevap için teşekkür ederim. Fusion öğrendiğimden beri her insider/preview programına katıldım faydasını da gördüm, ama gerçekten bu denli problemler yaşamamıştım. Mümkünse iki versiyonu aynı anda kullanmak için nasıl bir  yol islemem gerektiğini kısaca sıralayabilir misiniz. Ben notebook bilgisayarımda kararlı, masaüstünde pre versiyonunu kullanıyorum, özellikle değil onay geldiğinde masaüstünde olduğum için böyle gelişti. Geri bildirim yapabilmek için mümkün olduğu kadar pre kullanmayı tercih ediyorum ama sıkışınca geçiş yapabilmek için ikisinin aynı bilgisayarda olması daha çok işime gelir. Şimdiden teşekkürler.

Mesaj 4 / 4
Frkngnl
cevap verdi: iSuat

Anladım 🙂

https://manage.autodesk.com/ adresine girdikten sonra All Products bölümüne girip, Kararlı olan Fusion 360 sürümünün setup dosyasını indirebilirsiniz. Pre-production versiyonunu kurulu olan bilgisayara bu exe ile de Fusion 360 kurabilirsiniz. Yalnız şuna dikkat etmeniz gerekir, pre-production Fusion sürümü üzerinden modellediğiniz verileri normal Fusion 360'ta açmakta problem yaşayabilirsiniz. (Fusion 360 sürümleri uyuşmayacağı için) o yüzden iş olarak yaptığınız çalışmalara kararlı olan Fusion 360'ta başlayıp orada bitirmenizi tavsiye ederim. Pre-production ile üzerinde değişiklik yapıp kaydederseniz yine sorunla karşılaşabilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report