Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'da projenin tamamının boyutunu değiştirme

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
afraselcencagatay
353 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360'da projenin tamamının boyutunu değiştirme

 

 Selamlar ,

Multple bodyli bir proje üzerinde çalışıyorum ve maalesef her şeyi cm yerine mm olarak yaptığımı çok geç fark ettim ve bu sebepten dolayı her şey olması gerekenden 10 kat daha küçük oldu .  Her çizime gidip her şeyi 10 ile çarpmak zorunda mıyım ? Başka bir yolu var mı?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba,

 

Tüm montajın yapıldığı sayfayı açıp modify'ın altındaki scale komutuna girerek pencere ile tümünü seçtiğinizde o sayfada montajı yapılan tüm parçalar verdiğiniz katsayı kadar boyutu değişir. Yanında "zincir" işreti olan komponentler ise bu işlemde seçilemez. O komponente ürün ağacında sağ tıklayıp "break link" demeniz gerekir. Fakat bu işlemi yaptığınızda artık ayrı olarak bulutta kaydolan komponentle bağlı olarak çalışmaz. Onu 10 katına çıkardığınızda orijinali 10 katına çıkmaz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın. Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.
Emre ŞAHİN
Mechanical Engineer
Sr. Technical Sales Specialist / Penta Technology
Beni sosyal medyadan takip edebilirsiniz. >>> LinkedIn Twitter

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report