Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'da new body'yi önceki sketche eklemeye çalışıyorum

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
necipdkbs
371 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360'da new body'yi önceki sketche eklemeye çalışıyorum

New body oluşturmayı ve ardından bu body nesnesini kullanarak ondan önce oluşturulmuş sketch'i düzenlemeyi planlıyorum(yansıtma falan gibi); ancak new body sol taraftaki işlem ağacında görünmüyor. Önceden oluşturulmuş sketch'ten sonra eklediğim tüm parçalar veya body'ler gözükmüyor ya da önceki sketch'e yansıtmak için uygun değil gibi görünüyor. Bu sorun ne olabilir? Bu konuda bir çözüm yolu var mıdır?

Teşekkür ederim

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Oguzhan_Sezer
cevap verdi: necipdkbs

Merhaba,

 

Parametrik çalışma mantığında (tasarım geçmişinin kaydedildiği mantıkta) bahsettiğiniz şekilde çalışmak imkansız. Bir zaman çizelgesine hayal edin, bu çizelge üzerinde gelecekte olan olayların geçmişi etkilemesi gibi bir mantık ortaya çıkıyor ki bu da olanaksız. Ancak tasarım geçmişinin kaydedilmesini kapatırsanız. Önceden oluşturmuş olduğunuz sketchler istediğiniz şekilde düzenlenebilecektir. Ancak parametrik ilişki kaybolacağından sketch üzerinde yapacağınız değişiklikler gövdeleri etkilemeyecektir.

 

Oguzhan_Sezer_0-1693287364823.png

 

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report