Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'da fotoğraftan ölçeklendirmeyi nasıl yapabilirim?

3 YANIT 3
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 4
Selma_Simge_Balioglu
476 Görüntüleme, 3 Yanıt

Fusion 360'da fotoğraftan ölçeklendirmeyi nasıl yapabilirim?

Selma_Simge_Balioglu_0-1690749921159.jpeg

 

Bu logonun destek plakası olarak 10" x 8" ölçülerinde bir oval şekli oluşturmaya çalışıyorum. Logo gerçek ölçüleri 9.975 x 7.95. Destek plakasının logodan görünen yüzüne uygun olması için destek plakasının aynı boyutta veya biraz daha küçük olmasını istiyorum. Ayrıca, resmi F360'e yükledim, ancak çizimimle karşılaştırmak için onu doğru boyutta nasıl ölçeklendireceğimi bilmiyorum. Nasıl yapabilirim?

 

3 YANIT 3
Mesaj 2 / 4

Merhaba,

 

Yerleştirme için ilk açılan pencerede doğrudan resim ölçülendirme özelliği henüz sunulmuyor burada oransal bir ölçülendirme yapabilirsiniz ancak bir sketch çizerseniz onun üzerinden referans alarak yerleştirmeniz mümkündür. Örnek olarak ekte resmi yerleştirdiğim dosyayı bulabilirsiniz.

 

Oguzhan_Sezer_0-1690793009975.png

 

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Mesaj 3 / 4

Merhabalar,

Görsel ölçülendirme komutu aslında Fusion 360'ta bulunmakta, resminizi Canvas olarak Fusion 360'a attıktan sonra, unsur ağacından o görsele sağ tıklayıp calibrate komutunu seçerseniz, resim üzerinde tıkladığınız 2 nokta arasındaki mesafeyi ölçülendirebilirsiniz. 

2023-07-31 12_01_29-Autodesk Fusion 360.png

 

İyi çalışmalar.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Mesaj 4 / 4

Merhaba, Fusion360 içerisine eklediğiniz resimi nasıl calibrate edeceğinizi ekteki videodan görebilirsiniz. Fusion360 içerisinde ölçü birimleri arasından geçiş kolay olduğundan verdiğiniz ölçüleri dosya birimini değiştirerek kullandım isterseniz siz "mm" ölçü biriminde ikende istediğiniz değeri hesaplatma yada inch eki ile yazmanızda aynı işlemi yapacaktır.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report