Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'da büyük ve karmaşık bir tasarım fikri için ipuçlarına ihtiyacım var

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Denizhan_Gulcin
349 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360'da büyük ve karmaşık bir tasarım fikri için ipuçlarına ihtiyacım var

Fusion 360'da tasarım yapmaya nispeten yeni başladım ve muhtemelen ilk büyük projem için çok fazla işin içine girmiş olabilirim. Daha önce var olan .STL dosyalarını kesmeyi/değiştirmeyi denemiş olsam da, tasarım yapmayı ve bazı sanat eserlerini 3D yazdırmayı denemek istiyorum.

Graffiti yazılar, renkli sıçramalar ve bir sprey kutusu içeren büyük bir tuğla duvar oluşturdum. Son hedefim 3d yazıcıda parça olarak birden çok renkte baskı yapmak, ancak yazıcının tek seferde yapabileceği boyuttan çok daha büyük bir ölçekte baskı yapmak için modeli parçalara ayırmam gerekecek.

Bunu nasıl parçalara bölebilirim? İki resim ekledim, "section" olarak işaretlenmiş olan resimde, istediğim şekilde kesilmiş bloklar bulunuyor.

Şu anda her şey kendi gövdesine ayrılmış durumda. Muhtemelen öğeleri birleştirmem ve daha fazla kesmem gerekecek. biraz ipucuna ihtiyacım var veya bunun mümkün olup olmadığını bilmek istiyorum.

Teşekkürler

Denizhan_Gulcin_0-1690656989272.png

Denizhan_Gulcin_2-1690657014849.jpeg

 

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba,

 

Bunun için bölmek istediğiniz kısımlara düzlemler atarak split body komutu ile bölme işlemi yapabilirsiniz. Sonrasında böldüğünüz parçaları ayrı ayrı .stl'e çevirebilirsiniz. Ben dosyanızın mevcut halini bahsettiğim şekilde 12 parçaya böldüm ekte ulaşabilirsiniz. Ancak gördüğüm bir sorun duvar tasarımı ile yazı ve diğer şekiller çakışıyor. Bu nedenle sağlıklı bir baskı alamayabilirsiniz. Duvar şeklini diğer şekilleri kesmeyecek şekilde düzenlemelisiniz. Combine komutu ile diğer şekilleri duvarı oluşturan gövdeden çıkarabilirsiniz. Elinize sağlık, iyi çalışmalar.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report