Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360'da bir nesne grubunu başka bir nesne içine eşit aralıklar ile nasıl yerleştirebilirim?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Dilara_Tarhan
335 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360'da bir nesne grubunu başka bir nesne içine eşit aralıklar ile nasıl yerleştirebilirim?

Önce bir dikdörtgenin içinde dikdörtgenler - dış dikdörtgenin her iki ucuna da düzenli aralıklı olarak

Yeni başlayan biriyim, bu yüzden sorularım açıksa lütfen biraz anlayış gösterin. Ve şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Araçların (soketlerin) yerleştirileceği bir tepsi yapıyorum. Tepsi bir dikdörtgen ve tepsideki her soketin bir dikdörtgen kesimi bulunuyor.

İlk olarak, bu dikdörtgenler grubunu ana dikdörtgen içinde düzenli bir şekilde yerleştirmek istiyorum. Bunun için kolay bir yol bulamadım, sadece her iki uçta fazladan boşluğu ekleyip sonra 2'ye bölmek ve bunu manuel olarak girmek gerekiyor.

İkinci olarak, ve bu paylaşımın ana olayı bu değil ve bu belki de açık olabilir farklı boyutlarda yani düzenli olmayan bir desen oluşturmanın bir yolu var mı? Her dikdörtgen kendi genişliğine sahip olmalı, ancak bunu yapmanın bir yolunu bulamadım.

Dilara_Tarhan_0-1690662250647.png

 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2

Merhaba,

 

Ölçülerin eşit olması için parametrik olarak ölçüleri birbirine bağlayabilirsiniz. Bunun için ölçü verirken değer yazdığınız alanda diğer ölçünün üzerine tıklamanız yeterlidir. Bu sayede aynı değeri kullanabilirsiniz. İkinci sorunuz için ise örnek iletebilirseniz daha net anlaşılacaktır. Ancak her birinin ayrı ölçülerde ve konumlarda olduğu düşünüldüğünde tümünü manuel olarak yerleştirmeniz gerekecektir.

Oğuzhan SEZER
Manufacturing Engineer
Technical Support Specialist / Artı & Artı Teknoloji HizmetleriEESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report