Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 - Bir parametrik panele kalıptan çekilmiş bir açı bileşeni ekleme

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
cavitymnoglu
434 Görüntüleme, 2 Yanıt

Fusion 360 - Bir parametrik panele kalıptan çekilmiş bir açı bileşeni ekleme

Bir panelde ekstrüde edilmiş alüminyum açı (bileşen) eklemenin bir yolu var mı…AMA uzunluğunu panelin aynısı olarak tanımlanacak. Panelin uzunluğu ‘length’ parametresi tarafından belirlenecek. Bunu  açının bir sketchini ekleyerek ve daha sonra uzunluğunu parametreye göre ekstrüde ederek modelimde oluşturdum.  Ancak bu biraz zaman alıyor.

Alüminyum açı bileşeninin 100mm’lik bir ekstrüde gövdesi var. Bağlantıyı kopardıktan sonra ‘Press-Pull’ özelliğini denedim ve daha sonra panelin ilgili yüzüne çektim ancak panelin (parametre) uzunluğunu değiştirdiğimde alüminyum açının uzunluğu güncellenmiyor.

cavitymnoglu_0-1681937157419.png

@cavitymnoglu , konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Bir parametrik panele kalıptan çekilmiş bir açı bileşeni ekleme"

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
BazarTuvakov
cevap verdi: cavitymnoglu

Merhaba @cavitymnoglu 

Sorunuz maalesef net anlaşılmıyor ya da ben anlayamadım. 🙂

Ben dikdörtgen parçanın Y eksenindeki uzunluğunu, L şeklindeki parçanın Y eksenindeki uzunluğu ile her zaman aynı kalmasını istediğinizi varsayarak cevaplayacağım. Umarım yardımcı olur, eğer olmazsa sorunuzu biraz daha detaylandırabilirsiniz. 

Burada en kolay yapabileceğiniz şey aslında, Modify sekmesindeki Parametre ekleme komutundan "Length" parametresi eklemek. Sonra, bu parametreyi dikdörtgen parçanın sketchinde ölçü olarak kullanmak ve daha sonra L şekilli parçanın extrude uzunluğunu da aynı "Length" parametresine bağlamak olur. Bu şekilde Length parametresini değiştirdiğiniz her sefer, bütün uzunluklar otomatik güncellenir. Resimli anlatım aşağıdadır.

Ekran7.jpg

Ekran8.jpg

Ekran9.PNG

Ekran10.PNG

Ekran11.PNG

Mesaj 3 / 3
Olcay.Kuk
cevap verdi: cavitymnoglu

Merhaba @cavitymnoglu  

@BazarTuvakov tarafından paylaşılan son öneri faydalı oldu mu? Son durum hakkında bilgi paylaşmanızı rica ederiz.

Çözüm önerisi faydalı oldu ise ÇÖZÜMÜ KABUL ET olarak işaretlemenizi önemle rica ederiz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report