Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Fusion 360 - Başka bir eğriye bir chamfer boyutunu nasıl sınırlayabilirim?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Katya_Icten
215 Görüntüleme, 1 Yanıt

Fusion 360 - Başka bir eğriye bir chamfer boyutunu nasıl sınırlayabilirim?

Sağ taraftaki mavi chamfer, istediğim boyutta doğru bir şekilde.  chamferın üst kenarındaki oluğun içinden kesilmesini istemedim. Bunun yerine,  chamferın daha küçük olmasını ve ön yüzdeki çeyrek daireyle sınırlanmasını istedim. Sol taraftaki mavi  chamfer da doğru boyutta. İki mavi kenarlık arasında istediğim sonucu nasıl elde edeceğimi bilmiyorum. Ne yapmalıyım? Düzenleme kullanmadan sınırlama gibi bir yol var mı?

Katya_Icten_0-1685221859715.png

@Katya_Icten , konu başlığı daha anlaşılır olması için @Olcay.Kuk tarafından düzenlendi. Önceki başlık "Başka bir eğriye bir chamfer boyutunu nasıl sınırlayabilirim?"

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
BazarTuvakov
cevap verdi: Katya_Icten

Merhaba @Katya_Icten 

Sorununuz variable chamfer ile çözülebilir, fakat şuanda Fusion360'ta variable chamfer seçeneği bulunmamaktadır. Onu şu video 'daki gibi farklı yollar ile yapmak mümkün ama daha kolay ve temiz olan aşağıdaki yöntemi öneririm:

• iki yüzey arasındaki köşeye, küçük chamfer ile eşit yeni chamfer atın. (yada küçük chamferi sonuna kadar uzatın)
  • aşağıdaki resimde gösterdiğim köşeye fillet uygulayın.

Ekran10.jpg

Ekran11.jpg

Ekran12.jpg

İyi çalışmalar,

BT

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report