Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

F360 da max modellerinin önden üst sol görünümlerini nasıl çıkartabilirim?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
caglarsag
301 Görüntüleme, 1 Yanıt

F360 da max modellerinin önden üst sol görünümlerini nasıl çıkartabilirim?

İyi akşamalar,

Nette bazı modeller buldum. Bunlar max dosyalarından oluşan mekanik parçalar. Fusion da modellemek ve kendimi geliştirmek için fusion da çizmek istiyorum. Sorum ise şu bu parçaların önden üst sol görünümlerini nasıl çıkartabilirim? BU görünümlerden modeli fusionda çizmek istiyorum. 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: caglarsag

Merhabalar,

Normalde parça görünüşlerini oluşturmak için drawing bölümünü kullanmalısınız ancak, indirdiğiniz datalar max datalarıysa muhtemelen mesh olarak Fusion 360'a export ettiniz, dolayısıyla teknik resim bölümünde o yüzeyleri göremezsiniz. Aklıma gelen yöntem, modelleri açtıktan sonra görünüş modunu tel kafes/wireframe şekline getirmeniz ve sağ üstteki navigasyon aracından çizime ortographic olarak dik bakmanız.

Görünüş modunu wireframe'e getirmek için, ctrl+7,ctrl+8 veya ctrl+9 kısayollarını kullanabilirsiniz, shaded yani eski haline getirmek için de ctrl+4,ctrl+5 veya ctrl+6 kısayollarını deneyebilirsiniz.

Ortographic görünüş zaten standart olduğu için Fusion'da onu değiştirmenize gerek yoktur, ancak gerekirse, modelleme yaptığınız ekranın alt tarafında Display Settings'e gelip "Camera" Panelinden değiştirebilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report