Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

düzgün eğriye sahip olmayan kesiti çizim dışında nasıl (ölçüler ile) gösterebilirim?

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
perihanabzak
299 Görüntüleme, 2 Yanıt

düzgün eğriye sahip olmayan kesiti çizim dışında nasıl (ölçüler ile) gösterebilirim?

bir çeşit vazo tasarlıyorum heykeltıraş bir yakınım yapacak. Ölçüleri veremiyorum. çünkü düzgün bir eğri değil bazı kısımlar. Bu kısımların ölçülerini katı model üzerinde nasıl gösterebilirim?

taslak.png

2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3

2d çizimi yarım olarak yapıp revolve etmeniz işinizi çözebilir. Size aslında Bezier Curveler gerekiyor. Yani sketch açıp Y ekseni yukarıda olacak şekilde X eksenine curve ünüzü yarım olarak çizip rotate ederseniz istediğiniz şekli çıkaracaksınız.

Some worthwhile ideas
Copy Design should rename ilogic Rules too!
Why Nastran In-CAD doesn't have an SDK?IMPLEMENTED!

Tolgay Hickiran
Founding Partner
SignatureSignature

website
emailskypelinkedinyoutubeemail

Mesaj 3 / 3

Merhaba @perihanabzak 

Benim önerim 3D çizimi tamamladıktan sonra resmi 2d drawing bölümğne alın ve o aşamada kesit ve yardımcı görünüşler alarak ölçülendirin. Doğrudan 3D üzerinde ölçü vermek net ifade olmayabilir.

TuncayBAKKAL

AutoCAD Eğitmeni ve Danışmanı
AutoCAD ve Fusion 360 Görsel Eğitim
Fusion 360 Kitabı Çıktı!
http://www.tuncaybakkal.com
Instagram: @tuncay_bakkal
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudos") ile ödüllendirin.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor