Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Doğru/standart oryantasyon nedir?

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
535 Görüntüleme, 1 Yanıt

Doğru/standart oryantasyon nedir?

Fusion 360'ı çok uzun zaman önce kullanmaya başladım. Nedenini hatırlamıyorum ama Y ekseni ile UP olarak tasarladım. Ama geçen gün "Reset to Default" yaptım. Sonrasında Z ekseninin YUKARI olduğunu fark ettim. Bu nedenden varsayılan Z'ydi ve bunun Z'nin doğru veya standart oryantasyon olduğunu ima ettiğini düşünüyorum.Ama sonra bir başkasının yaptığı bir nesneyi (Arduino Uno R3) sürükleyip bıraktığımda döndürüldü çünkü UP olarak Y vardı.

Doğru/standart oryantasyon nedir? Veya en çok hangi oryantasyon kullanılır ve neden?

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: Anonymous

Merhabalar,

Yukarı ekseni programdan programa değişiklik göstermekte, 3Ds Max'te yukarı eksen Z iken Unity'de farklı, Maya'da farklı olabiliyor. Fusion 360'ta default yukarı ekseni her zaman Y idi. Preferences>General> Default Modeling Orientation'dan Y Ekseni ayarlayabilirsiniz tekrar, sanırım oradan Z eksenine dönüştürdünüz.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report