Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

bir silindiri monte edilmesi kolay parçalara ikiye bölmek

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
692 Görüntüleme, 1 Yanıt

bir silindiri monte edilmesi kolay parçalara ikiye bölmek

Herkese merhaba,

360 ve 3D baskıyı Fusion konusunda oldukça yeniyim.
Bu yatay silindir plaka üzerinde yatay olarak oturan ama dikey olarak değil.
Fusion dilimleyici desteklerin en iyisini sağlamıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, topu yatay yerine dikey olarak basabilirsem daha kolay olacağını düşünüyorum.

cannon.png

Bu tasarımın amacı, 7 cm çapında bir topun yüksek hızda dönen iki tekerlek tarafından itileceği ve topun hedeflemede yardımcı olacağıdır. Bunu yapabilmek için topun içindeki yüzeyin mümkün olduğu kadar pürüzsüz ve düz olması gerekiyor.

Sorum şu, bu topu iki parçasının birbirine sıkıca oturacak ve birleşme noktasındaki hız kaybını en aza indirecek şekilde nasıl bölebilirim?
Temel olarak bodyi bölmek istiyorum ancak yarısını bir yarığa, diğer yarısını yarık yuvasına uyan bir tür mandalla bırakmak istiyorum. Ancak bunların hepsi silindir yüzeyi boyunca gerçekleşmelidir. 

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
a.ozkan06
cevap verdi: Anonymous

1. Ayırma aracı olarak kullanmak için bir düzlem oluşturun.
  2. Silindiri ayırın.
  3. Planda bir çizim oluşturun.
  4. Silindiri çizim içine yansıtın.
  5. Üç veya dört sekme çizin.
  6. İki yönlü bir ekstrüzyon kullanarak tırnakları çıkarın. Tırnakları silindir parçalarından birine birleştirin.
  7. Print edin
  8. Birlikte silindir yapıştırın. ABS ile basıldığında, parçaları birbirine yapıştırmak ve pürüzsüzleştirmek için aseton kullanabilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report