Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

bir delik boyunca bir çemberin birkaç kez eşit aralıklarla çoğaltılması

1 YANIT 1
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 2
Anonymous
1027 Görüntüleme, 1 Yanıt

bir delik boyunca bir çemberin birkaç kez eşit aralıklarla çoğaltılması

Selam! Bu program için çok yeniyim ve yardıma ihtiyacım var. Bir nesnede bir delik açmak ve daha sonra bir dairenin çapı boyunca 5 kez çoğaltmak ve eşit aralıklarla ayırmak istiyorum. Demek isteğim aslında başlangıç ve bitiş dairesinin çapı belirli ben bu dairelerin arasına eşit aralıklarla 5 tane daha daire eklemek istiyorum. Bunu yapacak bir özellik var ama nerede bulacağımı ya da nasıl arayacağımı bilmiyorum. Bu birine tanıdık geliyor mu ve nasıl yaparım? Teşekkürler!

1 YANIT 1
Mesaj 2 / 2
Frkngnl
cevap verdi: Anonymous

Merhaba,

Bir katı üzerinde delik açtıktan sonra, onu Circular Pattern komutu ile çoğaltabilirsiniz. Circular Pattern komutu, katı bodyleri, yüzeyleri veya komponentleri çoğalttığı gibi yaptığınız işlemleri yani unsurları da çoğaltabiliyor.

Deliği açtıktan sonra Circular Pattern komutunu seçip, pattern type olarak "Features"u seçmelisiniz. Objects olarak alttaki timeline'dan delme işlemi yaptığınız komutu, eksen olarak da çoğalta yapacağınız ekseni/çembersel yolu seçebilirsiniz.

Bu görseldeki gibi: 1.png

 


İyi çalışmalar.

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report