Fusion – Türkçe
Autodesk Fusion (eski adıyla Fusion 360) Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler Fusion konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Analiz yardım

2 YANIT 2
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 3
Anonymous
570 Görüntüleme, 2 Yanıt

Analiz yardım

Merhaba arkadaşlar,

240 parçalık bir modelim var ve bunu part part statik analizini almak istiyorum. Mesela şase 20 parçadan oluyor bunu almak istiyorum. Bu şekilde parçalara ayırmak istiyorum analizde fakat simülasyon kısmına geçtiğimde tüm parçaları geçiyor ve tüm parçalara mesh atıyor. Sadece istediğim parçalara mesh atmasını sağlayabilir miyim?

Etiketler (1)
2 YANIT 2
Mesaj 2 / 3
iSuat
cevap verdi: Anonymous

Öncelikle component çalışmayı tavsiye ederim. Her yeni parça oluşturacağınızda create menüsünden "new component" diyerek başlamalısınız. Daha derli toplu bir tasarım ağacınız olur ve dışarı aktarma işi de daha kolay olur.

 

Parçalarınız tamalanmış ise componenti sağ tıklayıp aşağıdaki gibi bilgisayara değil proje içine kaydedip tek tek simülasyonu yapabilirsiniz

component.jpg

 

Mesaj 3 / 3
Frkngnl
cevap verdi: Anonymous

Merhaba Celil,

Analiz yaparken, sadece istediğin body veya componentlere analiz yapmak için "Simplify" komutunu kullanabilirsin. 

Örneğin Static Stress analizi üzerinden bir senaryo oluşturayım. 


2.PNG

Burda görüldüğü gibi analiz Şase ve Diğer Parçalar olmak üzere iki farklı bileşen içeriyor. Aynı zamanda Şase componentının içinde birden fazla body bulunmakta. Ancak ben parçalardan birini gizlesem bile, analiz esnasında ekranımızdaki tüm parçaları meshe dönüştürüyor. Bunun için yukarıda "Simplify" komutumuz var.

 

1.PNG


Bu komuta tıkladığında, sol tarafta tasarımında bulunan bileşenleri göreceksin. Ben Şase'nin kalmasını diğer parçaların Analiz'den silinmesini istediğim için "Diğer Parçalar" componentına sağ tıkladım ve "Remove" komutu ile analiz çalışma alanından sildim. Eğer silmek istediğin birden fazla component varsa sadece kalmasını istediğin componenta sağ tıklayarak "Remove All Expect Selected" komutu ile geriye kalan tüm componentları silebilirsin. Bu şekilde parçaların mevcut çalışma ortamında kalmaya devam ederken analiz ortamında sadece istediğin parçalar ile çalışabilirsin.


3.png

 


Çalışmanda başarılar dilerim.

 

 

Furkan Günal
Bu gönderiyi faydalı buldunuz mu? İşinize yaradıysa gönderiyi beğenebilirsiniz.
Sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız ÇÖZÜMÜ KABUL ET düğmesine tıklayınız, böylece daha sonra bu probleme çözüm arayan kullanıcılar çözüme hızlıca ulaşabilir.

EESignature

Etiketler (4)

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report