Автоматичний пошук колізій за допомогою Dynamo для Civil 3D. Частина 2

Infrastructure-cityscape-05-highway-with-overlay.jpg

Перша частина доступна тут: "Автоматичний пошук колізій за допомогою Dynamo для Civil 3D. Частина 1"

 

Лого статьи_1.png

 

Які є ноди для пошуку колізій у Dynamo для Civil 3D?
Наразі в Dynamo для Civil 3D версії 2.5.2.860 є такі основні ноди для пошуку колізій між об'єктами моделі:
1) Geometry.DoesIntersect
За допомогою нода даного визначається, чи перетинається даний геометричний об'єкт з іншим чи ні. На виході отримуємо значення - True або False (див. скрин 8).

Рисунок 8.png

Скрин 8 – Нод Geometry.DoesIntersect

2) Geometry.Intersect
За допомогою цього нода проводиться отримання геометрії перетину даного об'єкта з іншими. На виході отримуємо 3D-тіло (solid) (див. скрин 9).

Рисунок 9.png

Скрин 9 – Нод Geometry.DoesIntersect
3) Geometry.IntersectAll
Отримання перетину геометрії даного об'єкта з набором інших геометричних об'єктів. Пошук загальної геометрії для всіх задіяних елементів (див. скрин 10).

Рисунок 10.png

Скрин 10 – Нод Geometry.IntersectAll

4) Geometry.DistanceTo
Отримання відстані від цієї геометрії до іншої (див. скрин 11).

Рисунок 11.png

Скрин 11 – Нод Geometry.IntersectAll

5) Geometry.ClosestPointTo
Отримання найближчої точки на даній геометрії до сусідньої (див. малюнок 12).

Рисунок 12.png

Скрин 12 – Нод Geometry.IntersectAll

 

6) Оператори порівняння "< ", ">", ">=", "<=", "!=", "=="

Рисунок 13.png

Скрин 13 - Приклад застосування операторів порівняння <, >, >=

 

7) Логічні оператори «AND», «OR» і «NOT»


Чи можна експортувати результати пошуку колізій у вигляді звіту в Excel, Word?
Так, це можливо зробити автоматизовано за допомогою Dynamo для Civil 3D. 
Можливо отримати багато даних з об'єктів, наприклад такі дані - координати колізії; найменування елементів, що перетинаються; найменування шару об'єктів, що перетинаються; ID ідентифікатор об'єктів, що перетинаються; відстань до колізії; дата виявлення; ким виявлено; додано скріншот об'єктів, що перетинаються; додано опис колізії.

Отримані дані можна експортувати в таблицю Excel за допомогою нода Data.ExportExcel у форматі .xlsx або у форматі .csv (нод - Data.ImportCSV) чи в таблицю AutoCAD. Для того, щоб створити таблицю в AutoCAD необхідно встановити пакет нодів Tucrail_Dynamo_AutoCAD. У цьому пакеті присутній нод - CadTable.Create, який створює таблицю AutoCAD.
На момент написання статті в пакеті нодів Civil3DTolkit версія 1.1.10 з'явилася можливість створювати таблиці AutoCAD, налаштовувати їхній зовнішній вигляд за допомогою Dynamo для Civil 3D (див. скрин 14). Це є великим ривком у створенні користувацьких таблиць.

Рисунок 14.png

Скрин 14 - Ноди з пакета Civil3DTolkit версії 1.1.10 для можливості створювати таблиці AutoCAD
Чи є у цієї технології якісь особливості або недоліки?
Виявлені недоліки цієї технології безпосередньо пов'язані зі швидкістю опрацювання скрипта з пошуку колізій за великих обсягів файлів і великої кількості елементів. Цей недолік може бути усунутий шляхом правильно організованого процесу. Від поділу цифрових моделей на частини, на розділи проєктної документації та стадії, на поділ інженерних систем.

 

Як перевірити модель залізничної колії на обриси габариту рухомого складу і наближення будов?
Обрис габариту рухомого складу і наближення будов моделюють коридором, за допомогою раніше створеної параметричної конструкції, у додатку для Civil 3D - Autodesk Subassembly Composer. У цю конструкцію закладено параметри піднесення рейок у кривих ділянках залізничної колії, габарит обрисів рухомого складу і наближення будови, згідно з вимогами в нормативній документації (див. скрин 15).

Габарит _1.png

Скрин 15 - Параметрична конструкція Autodesk Subassembly Composer for Civil 3D для перевірки обрису габариту наближення будівель

Після побудови цифрової моделі залізничної колії, а також цифрових моделей, до яких необхідно перевірити габарит (наприклад, опор контактної мережі та штучних споруд), необхідно витягти 3D-тіла з коридору габариту рухомого складу (див. скрин 16). Після цього необхідно виконати пошук колізій за допомогою Dynamo для Civil 3D між цими об'єктами.

Рисунок 16.png

Скрин 16 - Цифрова модель залізничної колії з відображенням габариту наближення будов
Як за допомогою Dynamo для Civil 3D перевірити ширину плеча баластної призми?
Цей тип перевірки належить до геометричних колізій. Як відомо, ширина плеча баластної призми впливає на стійкість рейко-шпальної баластної призми, що зі свого боку впливає на безпеку руху поїздів. Часто проєктувальники забувають зробити розширення баластної призми в кривих ділянках колії, згідно з вимогами нормативної документації.

Для того щоб перевірити ширину плеча баластної призми вздовж осі залізничної колії, можна піти таким чином:
1. Необхідно щоб у моделі Civil 3D були створені:
- траса вздовж осі залізничної колії;
- дві траси або характерні лінії, що відповідають за ліву і праву бровки плеча баластної призми;
- коридор, створений за допомогою спеціальної конструкції, з ланками від осі колії до бровки баластної призми. Довжина ланки відповідатиме за відстань від осі колії до бровок баластної призми.
2. Далі необхідно в Dynamo для Civil 3D створити скрипт, який:
- вибирає коридор за іменем (нод - Selection.CorridorByName);
- вибирає базову лінію коридору (нод - Corridor.BaselineByName);
- отримує пікети базової лінії (нод - Baseline.Stations);
- отримує елементи конструкції на заданому пікеті (нод - Baseline.SubassembliesByStation);
- отримує всі параметри з елемента конструкції (нод - AppliedSubassembly.Parameters);

- отримує всі значення параметра (нод - SubassemblyParameter.Value). Якраз цей нод отримує значення довжини ланки з коридору за всіма перетинами, який відповідає за ширину плеча баластної призми;
- після цього отримані дані необхідно відсортувати в необхідному вигляді;
- на кінцевому етапі отримані дані можна експортувати в таблицю Excel (нод - Data.ExportExcel) у форматі .xlsx або у форматі .csv (нод - Data.ImportCSV) чи в таблицю AutoCAD. Для того, щоб експортувати дані в AutoCAD необхідно встановити пакет нодів Tucrail_Dynamo_AutoCAD. У цьому пакеті присутній нод - CadTable.Create, який створює таблицю AutoCAD. Або застосувати ноди з пакета Civil3DTolkit версія 1.1.10 (див. скрин 14).

 

Які висновки можете зробити, застосувавши цю технологію?
У результаті правильно впровадивши в процес проєктування пошук колізій, ви скоротите до мінімуму помилки і зауваження до проєктної документації, які могли б призвести до штрафів і матеріальних витрат на стадії будівництві та експлуатації.