AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Autocad açılıyor ama imlec gelmiyor hiç bir şekilde işlem yapamıyorum

6 YANIT 6
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 7
tolgaerorhan
4883 Görüntüleme, 6 Yanıt

Autocad açılıyor ama imlec gelmiyor hiç bir şekilde işlem yapamıyorum

Merhaba, benim bir sorunum var umarım yardımcı olursunuz.
Okulda bitirme tezi olarak hoca Mimari proje, Statik proje verdi. Dün bilgisayarıma 2007 autocad yükledim hiç bir sıkıntı yaşamadım açılıyor ama maus imleci gelmiyor hiç bir komutlara tıklayamıyorum ve kapanmıyor görev yöneticisinden kapatıyorum. 2010 ve daha sonra 2013 yükledim (eskilerini silip) ama yine aynısı oluyor örnek bir proje açıyorum çizimler geliyor ama hiç bir işlem yapamıyorum imlec gelmiyor ve kapatılmıyor Çözümü var mı bildiğiniz iyi günler

6 YANIT 6
Mesaj 2 / 7

Merhaba,

Bu tür hatalar genellikle 3. parti yazılımlar (.net framework, direct x, ekran kartı driver vb) nedeniyle oluşuyor. Sisteminizdeki bu uygulamaları güncellemenizi öneririm. Sisteminizde antivirüs var ise kapalı konuma getirerek deneyin.

TuncayBAKKAL

AutoCAD Eğitmeni ve Danışmanı
AutoCAD ve Fusion 360 Görsel Eğitim
Fusion 360 Kitabı Çıktı!
http://www.tuncaybakkal.com
Instagram: @tuncay_bakkal
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudos") ile ödüllendirin.

Mesaj 3 / 7

Selamlar abicim dediğiniz gibi yazdığınız ve diğer güncellemeleri yaptım silip tekrar yükledim bir sonuç alamadım Bir arkadaşım nvidia intel özelliğinden kaynaklanıyor olabilir dedi devre dışı bıraktım ama yine aynısı oldu bugün bilgisayarcıya götüreceğim Bilgisayarı yeni aldım neden böyle oldu anlamadım 

Mesaj 4 / 7

Bilgisayarınızın HDD sinde sorun olabilir. Disk ışıklarında bir anormallik varmı kontrol etmelisiniz. Yada disklerde çalışma esnasında ses geliyor mu? Eğer bilgisayarı yeni aldıysanız fabrika ayarlarına döndürüp işletim sistemini tekrar yapılandırmayı deneyin.

TuncayBAKKAL

Fusion 360 Kitabı Çıktı!
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Mesaj 5 / 7

Abi bilgisayarı çok sezsiz bir ortamda dinlediğim zaman ses geliyor çok hafif bir ses disk ten mi geliyor onu bilmiyorum ama .

Dün bilgisayarcıya götürdüm tanıdık ben yüklerim dedi. Üst üste autocadlar yüklendi için hata oluştuğunu yeniden win10 kurup autocadı yükleyeceğini söyledi 

Mesaj 6 / 7

Merhaba,

Çok ince bir ses ise fan sesi olabilir ayır etmeniz zor olabilir. Windows tekrar kurulduktan sonra, antivirüs vb uygulamaları kurmadan önce ilk olarak AutoCAD kurulup denenmesi problemin tespitinde yardımcı olacaktır.

TuncayBAKKAL

Fusion 360 Kitabı Çıktı!

Mesaj 7 / 7

Çok ince bir ses fan gibi evet abi. Bilgisayarcıya söyledim abi dediklerinizi oda öyle yapacak inşAllah olur düzelir. Çok ince bir ses fan gibi evet abi.

Öğleden sonra bilgisayarı alacağım size bilgi veririm abi 

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report