AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

AutoCAD Ücretsiz Öğrenci Lisansı Nasıl Alınır?

21 YANIT 21
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 22
TuncayBAKKAL01
30954 Görüntüleme, 21 Yanıt

AutoCAD Ücretsiz Öğrenci Lisansı Nasıl Alınır?

TuncayBAKKAL

AutoCAD Eğitmeni ve Danışmanı
AutoCAD ve Fusion 360 Görsel Eğitim
Fusion 360 Kitabı Çıktı!
http://www.tuncaybakkal.com
Instagram: @tuncay_bakkal
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudos") ile ödüllendirin.

Etiketler (3)
21 YANIT 21
Mesaj 2 / 22
emred34
cevap verdi: TuncayBAKKAL01

ben indirdim fakat açarken chekking lisans ta askıda kalıyor ne yapmalıyım?

Mesaj 3 / 22

Merhaba,

Aktivasyon sayfasında boş ekran geliyor ve takılı kalıyor ise, antivirüs programınızı devre dışı bırakarak tekrar deneyin. Mcafee antivirüs yazılımı bu hataya neden olabiliyor. Internet explorer sürümünüzün 10 ve üzeri olmasıda fayda sağlayacaktır.

TuncayBAKKAL

Fusion 360 Kitabı Çıktı!
Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Mesaj 4 / 22

autodesk in öğrenci ve akademisyenler sunduğu ücretsiz program ne kadar sürede iniyor. yardımcı olabilir misiniz?

Mesaj 5 / 22

Merhaba fundaozdemir,

AutoCAD programı ortalama 4gb boyutundadır. AutoCAD kurulum dosyaları haricinde,AutoCAD in çalışması gereken (directx,runtime vb) alt programların sisteminizde daha önceden yüklü olmasına bağlı olarak 2gb a düşebilir. 8mb/s bir internet bağlantısı ile ortalama 85 dk gibi bir sürede 4gb veri yüklenebilmektedir. Anlık internet hızınız ve internet kapasiteniz bu değerleri değiştirebilir.

TuncayBAKKAL

Fusion 360 Kitabı Çıktı!

Mesaj 6 / 22

dosya indikten sonra dosyayı çalıştırdım ilk aşa kurulumundan sonra videodaki gibi bana seri numarası yazacak bır sayfa gelmedi. suan kuruldu gibi görülüyor ama active işlemi felan gelmedi hiç. ne yapmalıyım

Mesaj 7 / 22

aynı zamanda mailime activation code ve seri numaralar geldi. ama bunları greceğim sayfalar gelmedi kurul esnasında

Mesaj 8 / 22

fundaozdemir AutoCAD ilk çalıştırıldığında Activation ekranı gelir. Bu aşamada Activation or Try yada Etkinleştir - Dene butonları görürsünüz. Bu aşamada Activate butonuna basarak seri numarası girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

TuncayBAKKAL

Fusion 360 Kitabı Çıktı!

Mesaj 9 / 22

sorunda orada gelmeden kurulum yaptı

Mesaj 10 / 22
AKUREGİL

sistem hata veriyor ne yapmalıyım

Mesaj 11 / 22

merhaba ben daha önce bilgisayarıma indirdim 30 günlük kurdum. Ancak daha sonra öğrencilere 3 yıl ücretisiz lisanslandığını öğrendim. Şu anda bu sürümü silmeden öğrenci lisansına geçirebilir miyim? Lisans ekranında active dediğim zaman serial ve producet key yazılı olarak egeliyor ne yapmalıyım?

Mesaj 12 / 22

Merhaba,

Öğrenci lisansı aldıktan sonra gelen yeni serial number irerek aktife etmeniz gerekmektedir. AutoCAD ekranın sağ üst köşesinde bulunan hesap bölümünden lisanslarınızı yönetebilirsiniz. Yeni lisans için AutoCAD i kaldırmanız gerekmiyor.

TuncayBAKKAL

Fusion 360 Kitabı Çıktı!

Mesaj 13 / 22
Anonymous

selam ben education lisans indirdim 1250 bilgisayara kurabilirsiniz diyo doğrumu

Mesaj 14 / 22

autocad 2018 lisansı aldım öğrenci olarak indirdiğimde ise 2014 indirdi productkeyde hata verdi G idi F yaptım devam ettim şimdide mailime gelen serial numberı girince hata veriyor invalid key diyor yardım lütfen 

Mesaj 15 / 22

Merhaba,

2018 serial ile 2014 lisansı etkinleştirilemez. 2014 sürümünü kaldırıp site üzerinden 2018 sürümünü indirip kurmanız gerekmektedir.

TuncayBAKKAL

Fusion 360 Kitabı Çıktı!

Mesaj 16 / 22

2018 sürüm yüklenmiyor ama siteden otomatik 2014 yüklüyor browser üzerinden yüklüyor şuan onu denicem birde 

Mesaj 17 / 22
Anonymous
cevap verdi: bugra_Bey_96

Aynı şekilde ben de format attıktan sonra Autocad 2017 öğrenci sürümünü indirdim fakat Product Key hatası verdi. Daha sonra Autocad 2018 ve 2016'yı indirdim ama onlarda da aynı hatayı tekrar almaya devam ettim. Sitedeki linkten indirdiğim setupların hepsinde Autocad 2014 yazdığını gördüm tekrar çalıştırıp 2014 product key'ini girince 2014 veriyonunu kurdu fakat bu defa da 30 günlük deneme süreli olarak kullanabiliyorum. Kontrol etmek için Revit 2017 indirdiğimde de aynı şekilde product key hatası veriyor. Websitesindeki setup linkleriyle alakalı bir problem var sanırım. Seçtiğimiz sürümün setup'ı değil de 2014 sürümünün setup'ı iniyor. Umarım bir an önce halledersiniz.

Mesaj 18 / 22
melih107e5

Ayni hata bendede var lütfen acil yardımmm çok önemli habire 2014u indiriyor ders için acill lazım
Mesaj 19 / 22

merhaba ben 2015 te öğeci lisansı kullandım ve bitti. şimdi başaka bi üniversitede okuyorum. videoda ki yöntemleri denedim. kendi hesabımla yada yeni bi hesapla giriş yapmama rağmen, o hoşgeldiniz yazısının altına sürüm seçme ve indirme  komutları gelmiyor boş alan görünüyor. lütfen yardım edin

Mesaj 20 / 22
kbrkrtt9

MERHABALR 

örenci sürümü için ID VE okuldan onaylı belgeler istiyor bende ne yapmalıyım

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report