Communauté
AutoCAD – Tüm Ürünler – Türkçe
Tüm AutoCAD ürünleri için Autodesk AutoCAD forumlarına hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler AutoCAD ve araçlarıyla ilgili konuları keşfedin.
annuler
Affichage des résultats de 
Afficher  uniquement  | Rechercher plutôt 
Vouliez-vous dire : 

AutoCad 2018 Renklerin Birbirine Girmesi

4 RÉPONSES 4
RÉSOLU
Répondre
Message 1 sur 5
mucahit.kucuk
1831 Visites, 4 Réponses

AutoCad 2018 Renklerin Birbirine Girmesi

Arkadaşlar hayatımda ilk defa böyle birşey ile karşılaştım. Autocad'de renkler iç içe girmiş bulunmakta. Mesela sarı line çiziyorum cyan çiziyor ekrana veya mavi line çizsem kırmızı görünüyor. Ayrıca arka plan grid çizigilerinin renkleri de değişti. Yardımcı olabilceke var mı ? Graphics permormance dan hızlandırmayı kapatınca düzeldi ama bu sefer de ölümcül bir yavaşlık oldu. Ne yapmalıyım ?

dsfaafd.pngsfgs.png

4 RÉPONSES 4
Message 2 sur 5
Gokhan_Kaya
en réponse à: mucahit.kucuk

Merhaba @mucahit.kucuk

aşagıdaki linkten Autocad tarafından sertifikalanmış ekran kartı driverını bilgisayarına yükleyip bir deneyebilir misin

Certified Hardware

eğer bu lisstede sizin bilgisayarınıza da bulunan ekran kartı için driver yoksa kartın markasının sitesinden en son güncel driverı yükleyip deneyiniz

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Message 3 sur 5
yasin.şentürk
en réponse à: Gokhan_Kaya

burda benim bilgisayarım için bir sürüm yok ve bilgisayarda en güncel driver var ve hala aynı şekilde kırmızıları mavi sarıları cyan şekilde çiziyor ne yapmalıyım?

Message 4 sur 5
mucahit.kucuk
en réponse à: yasin.şentürk

https://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous?os=Windows%207%20-%2064

Bu linkten eski driverları görebilirsin, amd ekran kartı varsa mevcut driverını tamamen kaldır, yerine buradan 15'li sürümlerden bir tane yükleyip dener misin ? Ben 15.7 sürümü ile çözmüştüm.

Message 5 sur 5
Gokhan_Kaya
en réponse à: yasin.şentürk

Merhaba @yasin.şentürk

Eğer renklerde bir sıkıntı oluyorsa ekran kartınızın driverı ile o an bilgisayarınızda yüklü olan .autocad versiyonu uyumlu çalışmıyor demektir benim size iki önerim olabilir

birincisi Autocad komut satırına 3DCONFIG yazıp enter yapın gelen Graphics Performance  penceresinde Hardware Accelaration kapatın

muhtemelen cözecektir fakat ekran kartının yeteneklerini kısıtladıgından performans düşmelerine sebep olabilir

Autocad Graphic Performance.png

Diger bir önerimde  ekran kartınızın driverlarını kontrol edip bir kaç eski sürümü yüklemenizdir buda uyumu sağlayabilir. @mucahit.kucuk dediği gibi

Nvidia için tıklayın

AMD için tıklayın

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" ("Accept as Solution") seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.
Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ("Kudo") ile ödüllendirin.

Gökhan Kaya
Tehcnical Manager
Autodesk Inventor Certified Professional 2015
LinkedIn

MSI WS 60 i7 Quadro M2000M

Vous n'avez pas trouvé ce que vous recherchiez ? Posez une question à la communauté ou partagez vos connaissances.

Publier dans les forums