3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Autodesk 3ds Max Tasarım Yarışması

66 YANIT 66
Yanıtla
Mesaj 1 / 67
Olcay.Kuk
12199 Görüntüleme, 66 Yanıt

Autodesk 3ds Max Tasarım Yarışması

3ds max contest banner22222.png

3ds Max ürünümüzü kullanan herkesin katılım gösterebileceği yarışmamız hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum.

Konu:

“Yaşanabilir ve doğa dostu iç mekan tasarımı”  konusu dahilinde geleceğin yeni ev , ofis vb. iç mekan tasarımlarıyla ilgili yaratıcılığınızı ön plana çıkaran bir tasarım yarışması gerçekleştiriyoruz. Tasarım görselini bu konuya mesaj olarak paylaşmanız ve 3ds max dosyasını da bize iletmeniz gereklidir.  Kazanan yarışmacılarımıza bir takım hediyelerimiz olacaktır ve aşağıda belirtilmiştir. Herkese başarılar diliyoruz.

Yarışmanın Başlangıcı

16 Eylül 2019

Proje Son Teslim Tarihi

25 Ekim 2019 saat 23:59

Sonuçların İlanı

1 Kasım 2019

Katılım Koşulları ve Kurallar:

• Her katılımcı yalnızca bir tasarım gönderebilir ve sonradan tasarımını değiştiremez.
  • Tasarımlarınız iç mekan olmalıdır. Doğa dostu ve geleceğin iç mekanları hakkında fikir sunması önemlidir.
  • Çalışmalarınızı bu konuya mesaj olarak göndermeniz gereklidir. Çalışma görselini konuya ekleyip ve ilgili 3ds max dosyalarını da bir adrese yükleyip @Olcay.kuk bağlantısından Özel Mesaj yoluyla iletebilirsiniz. 
  • 18 yaşından küçükler katılım gösteremez.
  • Çalışmanızı paylaşırken oluşturduğunuz tasarım hakkında tanıtıcı içerik paylaşmanız gereklidir.
  • Son proje gönderme tarihinden sonra gönderilen çalışmalar değerlendirilmeye alınmaz.
  • Her madde bir puana sahip olarak birkaç farklı puan üzerinden değerlendirilerek toplam puan elde edilecektir.
  • Yarışma sonucunda 1. 2. ve 3. kazanan belirlenecektir.
  • Kazananlar, Topluluk Yöneticisi tarafından duyurulacaktır.
  • Yarışmaya gönderilen projeler ile daha önce herhangi bir yarışmaya katılım sağlanmamış, ticari olarak bir firmaya sunulmamış olması gerekir. Aksi durumda katılım iptal edilir.
  • Tüm beğeni, proje gönderme vb. işlemler en geç 25 Ekim 2019 saat 23:59’a kadar yapılmalıdır.
  • Yarışmacıların aynı puanları alması halinde projeyi ilk gönderme tarihi baz alınarak ek puan sağlanacaktır. Projeyi erken gönderen ek puan almayı hak eder.
  • Tüm yarışmacılara katılım sertifikası verilecektir.
  • Kazananlar ile Özel Mesaj yoluyla iletişime geçilecektir ve belirteceklere adreslere hediyeleri gönderilecektir.
  • Autodesk sosyal medya hesaplarında ve forumlarımızda kazananlar duyurulacaktır.
  • Autodesk çalışanları ve Expert Elite üyeleri katılamaz.

Değerlendirme aşağıda belirtilen maddeler doğrultusunda teknik uzmanlardan oluşan jürimiz tarafından yapılacaktır.

Dikkat edeceğimiz kriterler:

• Modelin özgünlüğü
  • Dosya yapısında modelin işlevselliği
  • Sunulan modelin kalitesi (örneğin, ayrıntı düzeyi)
  • Gerçekleştirilebilir olması
  • Çalışmanızı paylaştığınız mesajın beğeni sayısı

Ödüller:

vive-pdp-hero-desktop-031918-v3.jpg

4553f47d-89be-447f-9f7b-dfc5fce366f4.jpg

Yarışmanın birincisine 599 EURO değerinde HTC Vive VR Gözlük, 1.’lik Plaketi,  Autodesk logolu Termos, Mug, Anahtarlık & Fener, Katılım Sertifikası ve Power Bank hediye edilecektir. 

Yarışmanın ikincisine 2.’lik Plaketi,  Autodesk logolu Termos, Mug, Anahtarlık & Fener, Katılım Sertifikası ve Power Bank hediye edilecektir.

Yarışmanın üçüncüsüne 3.’lük Plaketi,  Autodesk logolu Termos, Mug, Anahtarlık & Fener, Katılım Sertifikası ve Power Bank hediye edilecektir.

Certificate-Community-Contest.jpg

Tüm yarışmacılara katılım sertifikası verilecektir.

Sorularınız olur ise @Olcay.Kuk bağlantısı üzerinden özel mesaj göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Etiketler (1)
66 YANIT 66
Mesaj 2 / 67
emirhanyldrim
cevap verdi: Olcay.Kuk

living-room-01-3d-model-max.jpg

Modern çizgileri olan yaşam alanı, rahat ve kullanışlı.

Mesaj 3 / 67
yurdaermustafaa

m22.jpg

Mesaj 4 / 67
Anonymous

render_berk.jpg

Mesaj 5 / 67

Mesaj 6 / 67
fnsonmez

YARIŞMA-RENDER2_Post.png

Mesaj 7 / 67
Anonymous

penthouse render 1_Post.png

Mesaj 8 / 67
ookkespolat

p1.jpg

Mesaj 9 / 67
kyazgan1990
cevap verdi: Anonymous

Çok güzel çalışma elinize sağlık. 

Mesaj 10 / 67
Anonymous

Dogadostu.jpg

Doğa dostu bir iç mekan için Doğanın elementlerini İç Mekanımıza Değilde Bizim Tasarımlarımızı Doğaya Taşımamız Gerektiğini
düşünüyorum..
Bu Sebepten Ötürü Çalışmamı Doğanın Yapısını bozmadan Bir iç mekan tasarlama üzerine düşündüm..
Kayaları Patlatıp onları yok etmek yerine Kendisini iç mekanımızda Kullanabilir Dokusundan yararlanabiliriz..
Geniş Pencereler Kullanarak İçeriye Doğanın ferahlığını Taşımayı amaçladım..
Tepede Kulandığım Pencere ise Gündüz Ve Gece Gökyüzünün Güzel Görüntüsü Seyredilebilir..
Bu Sayede 3 Farklı Noktadan Doğayı İç Mekana Değil İç Mekanı Doğaya Taşıdım..

Mesaj 11 / 67
Anonymous

Oda konsepti ve çalışma köşesi örneği.

NOT: Çalışma bana ait olup sadece sosyal medyada ve işimin tanımlaması için kullanılmaktadır. Şahıs ya da şirkete sunulmamıştır.

Resimler üzerindeki logo da bana aittir.

odakonsept1.jpg

odakonsept2.jpg

Mesaj 12 / 67
Anonymous

R.jpg

Merhabalar, öncelikle herkese başarılar diliyorum. Bana göre doğanın dostu olmamız için ondan daha az faydalanmak olacaktır. Yapmış olduğum tasarım tek veya 2 kişinin ihtiyaçlarını 20 m2' lik bir alanda toplamam oldu. İnsan nüfusunun gün geçtikçe artması bizi bu duruma sürükleyeceğini düşünüyorum. Gelişen teknolojiyle birlikte aile bağlarının da kopmasıyla ilerliyen zamanlarda bireysel hayatların çoğalacağını düşünüyorum. Umarım beğenirsiniz. Herkese kolay gelsin. 🙂

Mesaj 13 / 67
zeydan.4180

Merhabalar, herkese iyi çalışmalar.Yaptığım projede doğada faydalanan malzemeler ile nasıl harikalar yaratabileceğimizi göstermek istedim.Hayat şartları ve ilerleyen zamanlar da çok kullanışlı ve bireysel mekanların ortaya çıkacagından projemi de bireysel villa olarak tasarladım tabi burada kullanım koşulları da çok önemli.Öncelikle tasarımı çizip sonra yapmaya başladım doğadan faydalanmak için de kenetlenmemiz gerektiğine inanıyorum,bunun içinde villayı kenetlenme duygusu katarak çizgisel fonu bu sekilde yakalamak istedim.Tüm arkadaşalarıma başarılar diliyorum, iyi günler.444444.jpggtgt.jpg

Mesaj 14 / 67
Olcay.Kuk
cevap verdi: zeydan.4180

Katılımlarınız için teşekkür ediyorum. 3ds Max dosyalarını da en kısa sürede göndermenizi rica ederim. Teşekkürler.

Forumlarımızda çözülen sorularınızı lütfen  ÇÖZÜMÜ KABUL ET  olarak işaretleyin!
Beğendiğiniz mesajları lütfen "BEĞENİ" ile ödüllendirin!

Olcay Kük
Topluluk Yöneticisi

Mesaj 15 / 67
hilalozer861

Merhabalar, benim yaşanabilir ve doğa dostu iç mekan tasarımımın temelinde yatan düşünce; doğayla kuracağımız ilişkiyi güçlendirecek ''ara mekanlar''ın varlığıydı. Bu konut projesi için, bizim doğayla ilişkimizi güçlendiren asıl mekan; cephedeki geniş açıklıkların açılmasıyla bizim için iç mekana da dahil olabilen bu balkon. İç mekanı dışarıdaki atmosferle bağlayan bu mekan zaman zaman da iç mekana dahil olabilir ve moodumuza göre şekillenebilir.

Bu noktada cephede pencerelerin de önemini ve aslında bizim elimizde şekillenen bu yapı elemanlarının doğayla ilişkimizde doğrudan bağlantıları olduğunu görüyoruz. Başka bir deyişle manzaramızı kendimiz yaratıyoruz..

İç mekan kurgusunda malzemeler ve renkler doğadan ilham alınmış ve geri dönüştürülebilir olsa da'' Less is more!'' düşüncesinin ışığında ilerlemeye çalışan biri olarak iç mekan kurgusunda da az eşya ile ihtiyaçların karşılanabileceğini ve doğaya daha az atık bırakabileceğimizi düşünüyor, her türlü çevresel atığın minimuma indirgenmesini öngörüyorum. Herkese başarılar diler, şimdiden çok teşekkür ederim.

Sevgiler! 🙂

1..jpg

2.jpg

Mesaj 16 / 67
tanerra

render_View02.jpgrender_View01.jpgportfol_View06.jpgportfol_View05.jpgportfol_View09.jpg

Mesaj 17 / 67
Anonymous

AUTODESK TASARIM YARIŞMASI.jpg

Tasarım yaklaşımı temelde iç avlu fikri üzerinde kurgulanmıştır. Geleneksel evlerde sıklıkla görülen iç avlu modern mimariye uyarlanarak, kültürümüzün günümüz ve gelecek mimarisine yansıtılması hedeflenmiştir. İç avlu etrafında şekillenen mekanlarda hem doğal ışıktan yararlanarak mekanlar aydınlatılmış, hem de mekanın içindeyken “doğada olma” hissi yaşatılmıştır.

Mesaj 18 / 67
suleymanyetgin

01.jpg02.jpg

Merhabalar ben Süleyman;

İnsanoğlu, sanayinin gelişiminden günümüze doğaya zarar verdi ve artık yeni nesil ile birlikte doğaya geri dönüşün başladığını düşünüyorum. Doğaya, yeşile ve suya verilen değer artmalı, korunması için teknolojinin nimetlerinden faydalanılması gerektiğini düşünüyorum.

Ben de bu bakış açısıyla konuya yaklaşmaya çalıştım. Modern çağımızın teknolojik alt yapısını kullanan ve doğanın verdiği huzuru dairenin içerisinde de yaşatan, doğa ile dost ve onunla birlikte yaşayan bir tasarım oluşturma gayreti içindeydim. Bu yüzden tavandan gelen gün ışığını ve aynı zamanda gece açık havada yıldızların manzarasını izlemenin keyif vereceğini düşünüyorum. Güzel konumu sayesinde şelaleden gelen akar suyun dairenin altından yoluna devam etmesini istedim. Bu sayede doğanın güzelliği daire içerisine de etki edecek ve huzurlu bir ortam sağlayacak.

Uygulama konusunda dairem; akarsu üzerinde taşıyıcı çelik konstrüksiyon sistem üzerine oturtulmuş, son teknoloji alt yapı sistemleri ile donatılmış, geleceğin modern bir daire örneğidir. İstenildiğinde kumanda sistemi ile camlı alanın kapanıp açılabilmesi sağlanmıştır. Böylece güvenliği üst seviyeye çıkararak çelik levhalar daireyi korumaktadır. Tavanda uygulanan cam, zemin ve duvar cephesindeki uygulamadan farklıdır. Tavan camına eğim verilmiştir. Bu sayede yağışlı havalarda tavanda su birikmemesi sağlanmıştır. Gerektiğinde camlar ısıtılarak buzlanma ve kar birikmesi gibi konulara da çözüm üretilmiştir.

Ben teknolojiyi imkanım çerçevesinde kullanmaya çalışan ve hayatımın içinde tutan, teknoloji ile eğlenen, onunla hayatını kazanan bir tasarımcıyım. Çağımızın imkanlarını kullanarak, doğaya zarar vermeden onunla çok daha kaliteli yaşayabileceğimizi düşünüyorum. 

Saygılarımla...

Mesaj 19 / 67
fatihbel2010

Geleceğe dair doğa dostu iç mekanlar 

20190611_230415.jpg20190611_230350.jpg

Mesaj 20 / 67

Merhabalar herkese başarılar dilerim.Proje bir ofis iç mekan tasarımından oluşmakta ve orta alanda bir iç bahçe "garden hall" yer almaktadır.Projenin amacı çalışanlara yeşil alana dönük, doğayla iç içe, keyifli çalışma imkanı sunmasıdır.Aynı zamanda bu iç bahçenin üzerinde yer alan yırtık sayesinde gün ışığından max. seviyede yararlanılarak elektrik tüketimini azaltmaktadır.

3.jpg

1.jpg

son4.jpg

SON3.jpg

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report