3ds Max & Maya - Türkçe
Autodesk 3Ds Max ve Maya Forumlarına Hoş geldiniz. Deneyimlerinizi paylaşın, sorular sorun ve popüler 3Ds Max ve Maya konularını keşfedin.
iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Göster  sadece  | Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

3DS max yaptığım morpher'ları Unity içerisinde kullanamıyorum.

7 YANIT 7
ÇÖZÜLDÜ
Yanıtla
Mesaj 1 / 8
Anonymous
801 Görüntüleme, 7 Yanıt

3DS max yaptığım morpher'ları Unity içerisinde kullanamıyorum.

Merhabalar,

Unity içerisinde karakterimin bone dışında yüz hareketleri var. Bu morpher'larda gülme göz kapayıp açma gibi animasyonlar var. Bunları Unity 3D içerisinde kontrol etmek istiyorum. Fakat export edemedim. Sonrasında farklı bir yol deneyim dedim.

Daha sonra karakterden bağımsız bir circle çizip z ekseni ile morpher'den seçtiğim bir animasyonu "Parameter Wiring #1" ekranında birbirine bağladım. 3DS Max'te circle'ı hareket ettirdiğimde karakterin yüzü sorunsuz oynuyor. Yani circle'ı z ekseninde hareket ettirdiğimde karakterin gözünü kapatıp açabiliyorum. Daha sonra Unity için export ettim. Fakat Unity'de yine oynatamadım. Circle Unity içersinde mevcut fakat x,y,z eksenlerinde kaydırmama rağmen karakterin yüzünde hiçbir değişiklik olmuyor.

3DS Max içerisindeki morpher'ları Unity içerisinde nasıl yönetebilirim ?

Ayırdığınız zaman için teşekkür ederim.

Etiketler (4)
7 YANIT 7
Mesaj 2 / 8
SerdarHakann
cevap verdi: Anonymous

Unity için destek verilmemektedir, zaten yapmak istediklerinizi 3Ds Max içerisinde yapabildiğinizden bahsetmişsiniz.

Serdar Hakan DÜZGÖREN

ADSK_Expert_Elite_Icon_L_Color_Blk.png

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

Beğendiğiniz mesajları lütfen "Övgü Puanı" ile ödüllendirin.

3D Generalist |Serdar Hakan.NET | Serdar Hakan AKADEMİ |

serdarhakanakademi
Mesaj 3 / 8
Anonymous

Unity için destek istemiyorum. Morpher'ları nasıl export edeceğimi bilmediğim için buraya yazdım sorumu.
Mesaj 4 / 8
SerdarHakann

Sorunuzun cevaplarını unity forumlarında aramanız gerekiyor, çünkü 3Ds Max'den unity yapmış oılduğunuz export işleminden sonra morpherların unity de çalışamama sorunu veya benzeri problemlerin cevaplarını biz burdan veremiyoruz, 3Ds Max içerisinde morpher kullanımında problem oluşmuş olsaydı seve seve yardımcı olurduk. 3.Parti yazılımlar için desteğimiz bulunmuyor.!!!

Serdar Hakan DÜZGÖREN

Forumlarımızda çözülen sorularınızı "ÇÖZÜM OLARAK KABUL ET" seçimiyle işaretlemeyi lütfen unutmayın.

serdarhakanakademi
Mesaj 5 / 8
Anonymous
cevap verdi: SerdarHakann

Anladım Serdar Bey teşekkür ederim. Yeniyim bu konularda. Problemin Unity de mi yoksa 3DS Max de mi olduğunu kavrayamıyorum henüz. Acaba export ederken mi bir hata yapıyorum yoksa diğer tarafta kullanamıdığımdan mı tam emin olamıyorum. Ayırdığınız zaman için tekrar teşekkür ederim.

Mesaj 6 / 8
Anonymous

Unity forumlarında buna benzer çözümler var, iyi araştırmak gerekiyor.

Mesaj 7 / 8
SerdarHakann

Bu video işinizi görür diye düşünüyorum, https://www.youtube.com/watch?v=cleGORe65E8

Serdar Hakan DÜZGÖREN

serdarhakanakademi
Mesaj 8 / 8
Anonymous
cevap verdi: SerdarHakann

Bu videoyu gördüm. 150$ bir ücreti var. Sanırım son çare olarak onu satın alacağım. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. Bundan sonra olursa sorularım, 3DS Max içerisinde yapamadıklarımdan olacak 🙂

Aradığınızı bulamadınız mı? Topluluğa sorun veya bilgilerinizi paylaşın.

Soru Sor  

Autodesk Design & Make Report